Kontrola zagęszczenia gruntu – poznaj fundamentalne założenia

Czym jest badanie zagęszczenia gruntu? Jest to kontrola mająca na celu sprawdzenie prawidłowości wbudowania gruntu. Musi być to zrealizowane według określonych na początku założeń projektowych.

ziemia
Wprowadził: Tomasz Lewicki
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Dzięki kontroli da się w razie potrzeby dostabilizować grunt, stosując do tego odpowiednie rozwiązania. Co należy wiedzieć na temat badania zagęszczania gruntu? Przede wszystkim do kontroli zagęszczenia może dojść przeróżnymi sposobami. Pierwszy z nich to lekka płyta dynamiczna, jaka może być stosowana przy gruncie o maksymalnej grubości 0,5 metra. W innym razie należy wykonać specjalne przygotowania przed jej umieszczeniem, a więc umieścić ją w szurfach badawczych, a dokładniej mówiąc – małych wykopach, umożliwiających ocenić stan gruntu wyznaczonego pod posadzki czy fundamenty.

Drugą metodą na przeprowadzenie kontroli jest sonda DPL, nad wyraz popularnie stosowana przez firmy świadczące tego rodzaju usługi. Można ją wykorzystać na głębokość nawet 10 metrów, dlatego jest szczególnie funkcjonalnym urządzeniem. Użytkuje się ją z reguły w czasie prowadzenia robót ziemnych, kiedy najbardziej doceniana jest jej rola - dodatkowe informacje geotechnika. Innym typem sondy jest sonda DPSH, używana w przypadku gruntów niespoistych. Może osiągnąć jeszcze większą głębokość, do dwudziestu metrów, a wszystko dzięki większej masie młota. Dlaczego dobrze jest zdecydować się na zrealizowanie opisanego badania? Dzięki zrobieniu niniejszych kroków nie będziesz musiał się bać, że grunt zacznie osiadać, a ty będziesz musiał wydać następne pieniądze na rozwikłanie powstałych kłopotów, które pochłaniają zdecydowanie większe kwoty niż samo badanie.


Następne treści

Uszczelki spiralne będą bardzo wytrzymałe

materiały budowlane
Wprowadził: Pavel P.
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Czy powiemy z jakich materiałów trzeba wykorzystywać?
Nie ma znaczenia co wykonamy, wciąż musimy wykorzystywać z jak najlepszych produktów, tak żeby mieć pewność, że wszystko będzie przebiegać po naszej wizji. Dlatego właśnie należy się przyjrzeć temu co będzie nam oferowane, tak żebyśmy posiadali gwarancję, że wybieramy\wybierzemy to, co będzie dla nas tu odpowiednie.

Aby badanie zagęszczania gruntu zostało przeprowadzone fachowo, należy do tego zaangażować doświadczoną firmę i nie zapominać o nie niszczeniu środowiska (. Jedynie w takim wypadku będziesz pewny, iż wszystko zostanie robione jak trzeba i w późniejszym czasie nie okaże się, iż należało dostabilizować grunt, ale nikt tego nie uczynił. Gwarantowane firmy oferuje zgrane ekipy specjalistów, którzy wiedzą, w jaki sposób podejść do tematu.

Udało nam się zwabić Twoją myśl tym ciekawym opisem? Świetnie. Zatem zachęcamy - kliknij odsyłacz i przenieś się do kolejnej witryny po detale.

Możesz skontaktować się z jedną z takich firm, by ustalić szczegóły zlecenia i sprawdzić dokładny cennik proponowanych działań. Większość firm preferuje kontakt telefoniczny, jednak można również załatwić formalności przez Internet.
22/05/08, 07:07:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.