Montaż klimatyzatora przenośnego - parę wartościowych rad.

W obrębie lata z reguły wydaje nam się, że idealnym wynalazkiem na świecie, jaki ktokolwiek pewnego razu wymyślił jest klimatyzator. Aczkolwiek, aby zacząć się nasycać chłodnym powietrzem, nie wystarczy jedynie kupić odpowiedni klimatyzator i donieść go do domu - trzeba go jeszcze w jakiś sposób zamontować. Na szczęście jest to bardzo proste.

klimatyzator
Wprowadził: FUJIAIRE
Podpatrzone na: FUJIAIRE
Klimatyzacja polega na usuwaniu ciepła z powietrza w pomieszczeniu w celu utrzymania żądanego zakresu temperatury, odpowiedniego do funkcjonowania ludzi lub optymalizacji przebiegu technologicznego. Klimatyzatory to sprzęty działające na podobnej zasadzie jak domowa chłodziarka, składające się z parownika przekazującego zimno do miejsca oraz ze skraplacza, który oddaje ciepło na dwór. Klimatyzatory kreują się z obudowy, filtrów powietrza, przepustu oraz wylotu powietrza, systemu sterującego, wentylatorów, parownika, skraplacza jak również sprężarki. Klimatyzatory mogą być wyekwipowane w funkcje: schładzania, wentylowania i ogrzewania. Klimatyzatory ruchome są przeznaczone do obsługi jednego miejsca. Są głośniejsze niż klimatyzatory stacjonarne i potrzebują odprowadzenia ciepłego powietrza za pomieszczenie. Ich zaletą jest niższa cena, brak kosztów montowania ( i ewentualnego remontu przestrzeni) oraz elastyczność zastosowania. Montaż klimatyzatora przenośnego jest nieskomplikowany, nie można zapomnieć natomiast o najważniejszej kwestii jaką jest odpowietrzenie (sprawdź polecaną stronę).

Rurę wyrzutową ciepłego powietrza wypada wystawić na zewnątrz np. przez uchylone okno czy też otwór w ścianie. Rura wyrzutowa ciepłego powietrza musi być zamontowana pionowo. Należy upewnić się, że nie ma ostrych zgięć a także załamań. Rura nie może być też na siłę naciągana. Zamontowanie klimatyzatora przenośnego dopełnia się podłączeniem sprzętu do gniazdka. Wypada sprawdzić, jaki jest pobór intensywności klimatyzatora, aby następnie nie być zaskoczonym rachunkiem za prąd. Cyklicznie powinno się zmieniać filtry. Niektóre przenośne wentylatory mają filtr węglowy pwentylatory - aleklima.pl/artykuly/inwerter -cy zapachy jak również filtr powietrza, usuwający drobinki kurzu. Filtr powietrza da się myć lub sprzątać odkurzaczem. Filtr węglowy powinno się co pewien czas wymieniać.

Istotnie jest, aby pamiętać o wyrzucaniu wody ze zbiorniczka. W zależności od klimatyzatora zbiornik z wodą powinno się opróżniać 1-2 razy na dzień.
20/08/11, 17:26:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.