Odbieramy własne M, o czym trzeba pamiętać? Czy wiesz, co sprawdzić i na co szczególnie uważać?

Dostajemy nasze nowe własne M, o czym warto pamiętać? Liczy się na pewno odbiór techniczny, który możemy wykonać osobiście. Rzecz pozostaje tylko taka, jak to uczynić? Na co należy zwrócić uwagę, co zabrać ze sobą i w razie czego – jakie usterki raportować? Co prawda najlepiej na taki przyjęcie wziąć ze sobą sprawdzonego inspektora nadzoru budowlanego. Jeśli jednak nie mamy tej sposobności powinno postarać się o inżyniera lub firmę remontową, która będzie zajmowała się wykańczaniem naszego nowego mieszkania. Na szczęście możemy to także sami zrobić, dobrze się jednakże przykładnie do tego przygotować.


Nowy blok mieszkalny
Wprowadził: Phillip Pessar
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Odbiór techniczny mieszkania Sprawdzanie mieszkania jest zawsze niezbędne, nie jest zarazem istotne jakie to pomieszczenia. Czy budowane przez prywatną firmę czy to mieszkanie (warzymice mieszkania na sprzedaż) od dewelopera. Odbiór techniczny należy zacząć od odmiarowania każdego z wnętrz. Najistotniejsze to sprawdzić czy mieszkanie zbudowane zostało tak jak zakładał to projekt. Każdy szczegół jest ważny, istotne są wszelakie wnęki. Jak powiadają profesjonaliści powinno się sprawdzić te, które w schemacie były ustalane na domyślną głębokość, czyli 60 centymetrów. Jeśli zdarzy się, że będą płytsze, trzeba będzie wykonać zabudowy meblowe na wymiar, co w sposób naturalny zwiększy cenę wykończenia mieszkania.

Następną rzeczą, jaką należy stwierdzić jest to, czy ściany są proste. W tym celu musimy przyłożyć do każdej ze ścian poziomnicę. W miarę możliwości w ten sam sposób winniśmy sprawdzić powierzchnię podłóg i sufitów. Zwróćmy czujną uwagę na narożniki. Jeśli chodzi o ściany to sprawdzamy czy są zachowane kąty proste, jeśli mowa o podłogach to liczy się brak wzniesień posadzki w takich miejscach.


Odbiór techniczny mieszkania - Warszawa
Należałoby przeprowadzić odbiór techniczny przyszłego mieszkania za dnia. Ma to duże znaczenie, jeśli chodzi o sprawdzenie stolarki. Światło słoneczne to prostsza możliwość, żeby wyłapać wszelakie rysy czy inne ubytki. Należy pamiętać jednakże, by nie koncentrować się jedynie na szybach, ważne są także ramy okienne a także parapety. Niezwykle ważne jest też, by sprawdzić wszelkie instalacje. Czasem są to małe błędy, jakie mogą zdziałać nam jednak sporo kłopotu. Zwróćmy więc uwagę na przykład, czy wyjście kabli na lampę nad stołem jest zrealizowane rzetelnie.

Jeśli zaprezentowane w tym wpisie dane są dla Ciebie emocjonujące, to oprócz tego, który publikuje analogiczne materiały.

Kliknij i dowiedz się więcej
19/11/03, 07:10:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.