Smart dom na miarę nowych czasów

Żyjemy w epoce, w której technologia wywiera coraz większy wpływ na naszą codzienność. Jest widoczna w prawie każdym elemencie naszych aktywności. Dzięki technice możemy komunikować się w niezwykle łatwy sposób, korzystać z wyjątkowo rozbudowanych systemów rozrywki oraz wykonywać zaplanowaną pracę w wysoko produktywny sposób.

Bez cienia wątpliwości, technologia znacząco ułatwia nam życie. Jednym z ostatnich nurtów, w jakich dużą rolę odgrywają właśnie nowe gadżety technologiczne są systemy - www.afg.poznan.pl/oferta/systemy-przewietrzania-230vac/35/cp-03-centrala-przewietrzania-23 - inteligentne (Dowiedz się więcej). Najogólniej mówiąc, są to systemy all-secure - (alarmy gdynia) działające w czasie rzeczywistym w jakich komputer podłączony do sieci gromadzi oraz bada dane jak i łączy się z innymi urządzeniami wykonującymi konkretne zadania. Systemy te obejmują również takie tematy jak bezpieczeństwo, komunikację, zdolność do adaptacji po analizie danych oraz monitoring i administrację. Choć możemy wcale nie zdawać sobie z tego sprawy, to systemy inteligentne są w okół nas prawie wszędzie, stwarzając całkowicie nowe okazje dla przemysłu, biznesu oraz dla zwyczajnych aktywności użytkowników. Można je spotkać prawie wszędzie: w branży automotive, lotniczej, przemyśle obronnym, ochronie zdrowia, łączności albo też w elektronice użytku codziennego np. w układach odpowiadających za sterowanie oświetleniem oraz wielu wielu innych.

lampa, oświetlenie, asperatus
Systemy inteligentne odgrywają olbrzymią role przy budowie tak zwanych inteligentnych domów. Zbiór czujników połączony w konkretnym układzie sterowanym poprzez główny komputer umożliwia sporą ilość użytecznych rozwiązań. Możemy dla przykładu na odległość za pomocą smartfona z dostępem do sieci manipulować roletami okiennymi bądź też ustawiać odpowiednią temperaturę zanim pojawimy się w domu. Takie rozwiązanie ułatwia systemy inteligentne umożliwiają również sterowanie oświetleniem czy też monitorowanie naszego domu w trakcie naszej nieobecności. Jest to w szczególności przydatne jeżeli myślimy o bezpieczeństwie naszego mieszkania. Dla przykładu system może wysłać SMS z alarmem gdy zostanie wykryta niepożądana osoba w naszym domu podczas naszej nieobecności.


Wyjątkowo przydatną funkcją jest także to, iż układ wykona połączenie do straży pożarnej w przypadku wykrycia dymu w mieszkaniu. Sposobności i perspektyw zastosowania podobnych rozwiązań jest niemal niezliczona ilość. Jedyną rzeczą, która jest w stanie nas ograniczać, to nasza wyobraźnia.
20/07/30, 07:34:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.