Gdzie dobrze umeblować naszą kuchnię?

To, jaki styl będzie miała nasza kuchnia jest uzależnione od wielu czynników. Większość ludzi próbuje zachować jedność kuchni z pozostałymi pomieszczeniami, dzięki czemu cały dom ma podobny cstyl. W większości wypadków kierujemy się osobistymi gustami, coraz częściej jednak decyzja o wyglądzie pomieszczenia kuchennego podyktowana jest również okolicznościami praktycznymi. Kuchnia w stylu klasycznym tak naprawdę zawsze będzie ponadczasowa. Nie można tego powiedzieć o kuchni nowoczesnej, gdzie zastosowane materiały względnie szybko „się starzeją".


kuchnia
Wprowadził: Bad Kleinkirchheim
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W nowoczesnej kuchni przeważają też nowoczesne ekwipunki, i to nie wyłącznie pod względem funkcji i możliwości, w które zostały wyposażone, ale również pod względem wzornictwa. Większa część urządzeń AGD we współczesnym wydaniu jest zabudowana. Wszystko odpowiednio ukryte, estetycznie wbudowane w ciąg mebli. AGD zazwyczaj ma odcień stali, aczkolwiek do łask wracają także jasne sprzęty.

Jeśli chcesz obejrzeć coś rzeczywiście niecodziennego? Nie ma żadnego kłopotu - spójrz na to (http://meblemagnat.pl/lozka-drewniane-140x200) a satysfakcja będzie gwarantowane.

Dla odważnych fabrykanci oferują również urządzenia w innych, bardziej nietypowych barwach (pomarańcz czy żółty). Kuchnia w stylu nowoczesnym jest bardzo uporządkowana, każdy drobiazg ma w niej swoje, z góry ustalone miejsce. Kuchnię taką charakteryzuje przede wszystkim prostota i funkcjonalność.

Kuchnia w stylu tradycyjnym natomiast jest przeciwieństwem kuchni w stylu nowoczesnym, choć nie we wszystkich aspektach. Meble na ogół są trwałe, zrobione ze świetnej próby tworzyw, często drogich odmian drewna. Szafki do kuchni mają zwykle przody frezowane albo rzeźbione, stoły kuchenne posiadają blaty z drewna bądź kamienne. Kuchnia taka nie lubi niepospolitych i odważnych kombinacji, woli w wyższym stopniu stonowane barwy, kojarzące się z więc zabudowa meblowa takich kuchni bywa naturalna, jedynie polakierowana, choć możemy spotkać także meble (Zobacz więcej: meble dębowe warszawa - belbazaar) w kolorach pastelowych. Więcej porad jeśli chodzi o meble - ).


kuchnia
Wprowadził: anhhang
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Charakterystyczne będą oszklone witryny w szafkach, przede wszystkim tych wiszących, lecz bywają one też stosowane w stojących szafkach. AGD w tego typu kuchniach także powinno być klasyczne – ale tylko w zewnętrznym wyglądzie, pozwalającym dostosować go do stylu całego pomieszczenia. Propozycja wytwórców AGD pełna jest tego typu sprzętów, które z zewnątrz przypominają urządzenia z czasów naszych babć, natomiast w środku naszpikowane są technicznymi nowinkami. Wszystkim internautom, poszukującym informacji o urządzaniu wnętrz polecamy domenę i zachęcamy do lektury artykułów.
21/08/06, 07:49:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.