Płytki ceramiczne jako znakomite rozwiązanie

Jedną z trudności, z którymi borykamy się przy urządzaniu domu, jest wybór glazury do łazienki i kuchni. Płytki ceramiczne to znakomite podejście w takich pomieszczeniach, w jakich ściany i podłogi mają stały kontakt z wilgotnością, a z uwagi na profil tych pomieszczeń, konieczne jest również zachowanie schludności.


filiżanka kawy
Wprowadził: Elliott Brown
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


oferty
Wprowadził: Röben Polska Sp. z o.o.
Podpatrzone na: Röben Polska Sp. z o.o.


Następne treści

Jak spowodować aby Twoje mieszkanie wyglądało naprawdę wyjątkowo?

style
Wprowadził: Bill Wilson
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Wykańczanie własnego mieszkania to zdecydowanie nie lada wyzwanie. Jeżeli chcesz, aby Twoje mieszkanie było wyjątkowe - a z na pewno tak jest - powinieneś dołożyć wszelkich starań, żeby tak właśnie się stało


Płytki kuchenne powinna cechować duża kategoria ścieralności pełną propozycję pod adresem. Matowa przestrzeń płytek ma mniejszą śliskość i jest bezpieczniejsza. W owym pomieszczeniu najlepiej sprawdzą się płytki (kliknij płytki lappato) wytrzymałe na kwasy spożywcze i pigmenty, także wysoka wytrzymałość na uderzenia i na wysokie temperatury.


Dobór płytek ceramicznych do pomieszczenia zależy od tego, jak często i w jaki sposób z niego korzystamy. W toalecie dużym zagrożeniem bywa wilgoć, wobec tego można sobie w niej pozwolić na wyszukane wykończenia z kamienia. Nie nadaje się zaś klinkier, jaki ma tendencje do tworzenia przebarwień pod wpływem wilgoci nasze łazienki. Płytki do łazienki powinny być wodoodporne, posiadać antypoślizgową nawierzchnię.


Należy pamiętać, że tony odmiennych partii produkcji nie zawsze są bliźniacze. Chociaż kolor jest złożony według tej samej formuły, po wypaleniu w piecu być może się minimalnie różnić barwą od pozostałych partii. Lepiej nie zestawiać płytek rozmaitych producentów, w szczególności w jednej płaszczyźnie. Zawsze będą miały różną grubość i inne wymiary.


Wolno scalać mozaikę szklaną i gres, czy inne kontrastowe materiały, trzeba się natomiast liczyć z powikłaniami przy konstruowaniu i niedopasowaniem wymiarów. Powinno się poszukiwać płytek rektyfikowanych, jakich krawędzie są polerowane po procesie produkcji.
22/06/06, 07:57:56
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.