Pokoik dla młodej dziewczyny

Kiedy przyszli rodzice wiedzą już, że czekają na dziewczynkę, tatusiowie nie posiadają się z radości. Od zawsze marzyli o małej księżniczce, którą zamierzają rozpieszczać do rozpuku i dla której staną się największym autorytetem.


lalka barbie
Podpatrzone na: http://www.sxc.hu/
Z pewnością jeszcze podczas ciąży snuliśmy plany co do pokoiku dla dziewczynki. Gdy stajemy się całkiem pewni płci naszego dziecka i wiemy, że czekamy na córeczkę, możemy nareszcie przystąpić do koniecznych prac. W wielu magazynach dekoratorskich możemy znaleźć przykładowe pokoiki dla dzieci, a pośród nich również dla dziewczynek. Pomysłów na jego wystrój(polecamy rolety wewnętrzne elektryczne) jest bardzo dużo. Kiedyś królowało przekonanie, że jeśli to dziewczynka, to pokój obowiązkowo musi być pomalowany na różowo. Jest kolor kojarzony głównie z małymi kobietkami ze względu na lalkę Barbie. Ale przecież jest tyle innych pięknych kolorów! Na szczęście, co raz częściej odchodzi się od tej reguły i pokoje dla naszych córek mienią się wszystkimi kolorami tęczy. Na pewno nie powinniśmy używać ponurych odcieni. Znowu wraca do łask szlachetna biel. Jest to idealne rozwiązanie, ponieważ wówczas jesteśmy w stanie szaleć z elementami dekoracji.

Jeśli chodzi o meble, to najlepiej prezentują się oczywiście te z drewna, ale to nie znaczy, że inny materiał jest zabroniony. Ważne jest to, by mebelki posiadały niezbędne atesty. Najistotniejszym meblem jest, oczywiście, łóżeczko. W pierwszych tygodniach swojego życia, to właśnie tu nasza córeczka będzie spędzała najwięcej godzin. Musi więc posiadać dobry materac. Popatrzmy również na to, z jakiej tkaniny została zrobiona kołderka. Nie chcemy przecież, by podrażniła cieniutką skórę maleństwa lub wywołała uczulenie.

Gdy nasza córa urośnie, można wzbogacić pokoik o nowe przedmioty. Każda mała dama na pewno ucieszy się z toaletki, np. kupionej na , przy której będzie spędzała całe godziny, przygotowując się na wielki bal. Można też zakupić małe zestawy kuchenne, czy też mini- kasę sklepową- w zależności od upodobań naszej księżniczki. Takie zabawki są bardzo dobre dla rozwoju naszej pociechy.
22/08/06, 08:13:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.