Czy warto korzystać z taśmy led? Jakie istnieją zalety z tym związane?

Coraz większa ilość osób wykorzystuje taśmy z oświetleniem led. Gdy bardziej wdrożymy się w temat zauważymy, iż osiągalne są bardziej znaczne możliwości np. taśma led z zasilaczem. Jeśli chcemy z tego skorzystać musimy pamiętać, że nieodzowna jest półka, która nie będzie podatna na wilgoć. Nie ma również zagrożenia zerwania taśmy led przez ostre przedmioty. O czym należy pamiętać? Jak to zrobić?

Taśmy z pewnością najkorzystniej zginać pod kątem prostym, korzystnie je prowadzić po łuku. Jak chcemy poprowadzić taśmę całościowo wzdłuż sufitu, to najprościej ją rozdzielić na proste odcinki, jakie będą podłączone przewodami w miejscach, w jakich taśmę należy wygiąć pod kątem 90 stopni lub większym. Jak taśma będzie pasować i jej długość jest właściwa, to przychodzi czas, żeby połączyć ją z zasilaczem. W przypadku modeli jednokolorowych z taśmy wyprowadzić należy dwa przewody, czerwony, który jest plusowy i czarny (minusowy).

taśma led
Wprowadził: SparkFun Electronics
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Kolory przewodów są niezwykle ważne, nieprawidłowe podłączenie może uszkodzić taśmę. Jak można złączyć taśmę z zasilaczem? Najłatwiej skręcić ze sobą przewody pamiętając o kolorach, czyli czerwony z czerwonym i czarny z czarnym. Musimy je zabezpieczyć przy pomocy taśmy izolacyjnej, pamiętając, że pary przewodów nie mogą stykać się ze sobą w żadnej chwili (softled.pl/pl/c/Tasmy-12V/46). To dlatego, iż ewentualne zwarcie bez wątpienia może uszkodzić taśmę i zasilacz. Takiego typu połączenie nie będzie jednak zbytnio trwałe, lepiej skorzystać z kostek do przewodów elektrycznych które są owinięte taśmą izolacyjną albo połączenie lutownicze. Niekiedy zdarzają się kłopoty, dodatkowo co zrobić jeżeli mamy kawałek taśmy 2m, bez żadnych przewodów? Na takiej taśmie znajdują się gniazda lutownicze, natomiast każdy z odcinków posiada gniazdo plus i minus z każdej strony.


Następne treści

Jakim sposobem dostroić oświetlenie do bez okna kuchni?

kuchnia
Wprowadził: KAM
Podpatrzone na: KAM
Nie od teraz wiadomo, że modernizowanie wnętrz jest zadaniem, jakie potrzebuje do swojego wykonania niezmiernie wiele czasu. Jest to bowiem związane z nieodzownością należytego dopasowania elementów wyekwipowania, co na nieszczęście w wielu przypadkach nie przychodzi nam bezproblemowo. Z naszej strony wykonujemy każde starania, aby pomieszczenia w naszym domu mogły prezentować się atrakcyjnie, jednak nasz wysiłek nie w każdym przypadku przynosi oczekiwany efekt.

Dosyć ważne jest, by zasilać taśmę jedynie z jednej strony, nie można doprowadzić napięcia przewodami z początku taśmy i kolejnymi przewodami na samym końcu taśmy. Jak chodzi o podłączenie mamy do wyboru dwie możliwości (). Jesteśmy w stanie więc przylutować przewody do taśmy lub użyć gotowego konektora. Lutowanie będzie bardziej trwałe, nie każdy jednakże ma własną lutownicę. Konektor wystarczy do zapewnienia właściwej pracy taśmy, nie wpłynie negatywnie na jej wytrzymałość.
19/10/05, 08:59:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.