Jeśli jesteś rodzicem małego dziecka, które właśnie zaczęło raczkować abo chodzić, to z pewnością wiesz, że nie jest prosto zatroszczyć się o bezpieczeństwo takiego malucha

Na co dzień nie przywiązujemy szczególnej uwagi do przedmiotów, takich jak noże, ostre kanty lub szkło w domu. To wszystko wydaje nam się niemal naturalne. Sięgając do szafki z roboczymi narzędziami przeważnie tylko wyjmujemy z niej to, czego potrzebujemy. Nie zastanawiamy się nad potencjalnym zagrożeniem, które mogłoby stanowić niezgodne z przeznaczeniem użycie śrubokrętu albo piły.
wykorzystanie szkła
Wprowadził: Gord Webster
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Nasz świat wywraca się jednak do góry nogami w chwili, gdy w naszym życiu pojawia się dziecko. Na początku poród, następnie nieprzespane noce, pampersy, kaszki, pierwsze siku do nocnika, aż w końcu pierwsze kroki. W tym momencie wszystko wydaje się jeszcze bardziej skomplikowane.

Musisz odnaleźć dodatkowe tego typu informacje? Kliknij ten link - więcej zobaczysz w tekście (https://kwazar-lampy.pl/oprawy-oswietleniowe-led), który proponuje pokrewne zagadnienia.

Szkło w domu zaczyna nagle stanowić problem. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, aby dzieciaczek ściągnął ze stołu kubek, wazon albo porcelanową figurkę. Musimy cały czas uważać, żeby dziecko nie spowodowało w mieszkaniu zbyt dużych szkód, ale przede wszystkim, aby było bezpieczne. Dobrze więc pomyśleć,jak można sobie ułatwić tego typu zadanie. Będziemy dzięki temu spokojniejsi, a nasze dziecko będzie o wiele bardziej bezpieczne. Pierwszą zasadą jest bezpieczne rozmieszczenie przedmiotów w naszym domu. Nawet jeśli miałoby się to wiązać z poważnym przemeblowaniem, jako rodzice, powinniśmy podjąć ten trud.


Następne treści

Meble ze szkła jako alternatywa stworzenia nowoczesnego domu.

szklany stół
Wprowadził: Elliott Brown
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W obecnych czasach mnóstwo ludzi urządzających swe domki chce mieć niespotykane meble.
Wspaniałym wyjściem są meble ze szkła. Starczy kupić szklany stół do jadalni i kuchni. Bardzo popularnym i nowoczesnym obecnie rozwiązaniem jest połączenie stali ze szkłem. Chrom, aluminium lub satynowe wykończenie idealnie współgrają z bezbarwnym, mlecznym lub czarnym blatem dodając pomieszczeniu współczesnego stylu. Meble ze szkła to rozwiązanie dla osób poszukujących oryginalnych, a jednocześnie porządnych i funkcjonalnych mebli do własnego mieszkania.

kuchnia
Wprowadził: anhhang
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Warto ponownie zastanowić się, jak poukładać noże i widelce, narzędzia robocze, kruche ozdoby czy leki, tak aby nasze, raczkujące lub biegające już po mieszkaniu, dziecko nie mogło się do nich dostać.

Chcemy Cię namówić do tak samo interesujących wątków, które opracowaliśmy dla Ciebie z pasją. Zatem kliknij stronę usługi remontowo budowlane otwock i przeglądaj to, na co masz ochotę.

Szkło w domu można wstawić w tym wypadku do kredensu z przeszklonymi drzwiczkami. Wówczas zatroszczymy się również o aspekt estetyczny. Sztućce, kubki oraz szklanki włóż w kuchni do górnych szafek. W szufladach oraz na najniższych półkach powinny znajdować się plastikowe miski, deski do krojenia, chochle oraz garnki. Dodatkowo możesz zabezpieczyć szuflady oraz szafki przed swobodnym otwarciem za pomocą specjalnych klipsów, albo po prostu sznurkiem bądź gumką recepturką. Narożne części stołów i blatów zakryj natomiast gumową nakładką. W sklepach można znaleźć również skrzynie na narzędzia, otwierane za pomocą kodu. To bardzo praktyczna funkcja, która będzie jeszcze bardziej potrzebna w przyszłości, kiedy nasze dziecko skończy 3, 5 albo 7 lat.
20/08/01, 07:23:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.