Dom pasywny jest doskonałym przykładem ekonomicznego i niezanieczyszczającego środowiska domu

Obecnie sporą uwagę przywiązuje się do ekologii i ochrony środowiska i stawia na takie rozwiązania, które pomagają dbać o nie. Tak samo jest w przypadku budowania domów, które są przecież konstrukcjami wieloletnimi, a więc w ich przypadku tym bardziej powinniśmy zadbać o odpowiednie rozwiązania, które będą sprzyjały środowisku.
Dużym zainteresowaniem jeśli o to chodzi cieszą się oczywiście tak zwane domy pasywne. Są to konstrukcje, które cechują bardzo dobre właściwości izolacyjne, pozwalające na zmniejszenie zużycia energii. W przypadku takich domów zużycie to może być nawet kilkakrotnie mniejsze niż w przypadku standardowych domów. Co więcej, konstruktorzy takich budynków ograniczają się do istniejących możliwości budynku, bez potrzeby wykorzystywania kosztownych i czasochłonnych rozwiązań.http://creoconcept.pl/pl/wszystkie-realizacje (www.creoconcept.pl/pl/wszystkie-realizacje)Jak to jednak można osiągnąć?

Następne treści

Pręty nierdzewne będą bardzo przydatne

budowa, plac budowy, żurwa
Wprowadził: Szymon Sieciński
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Czy powiemy jakie elementy okazują się być stosowane na budowie?


ściana
Wprowadził: Grupa Atlas
Podpatrzone na: Grupa Atlas
Kluczową rolę jeśli o to chodzi odgrywa, jak już powiedziano, izolacyjność. Można to osiągnąć na rozmaite sposoby. Pierwszym newralgicznym krokiem jest na pewno odpowiednie murowanie ścian w taki sposób, aby stanowiły one prawdziwą barierę między wnętrzem a zewnętrzem domu.

Gdy już przeanalizujesz ten artykuł, nie mniej atrakcyjna okaże się ta polecana strona internetowa (https://asmapoland.com/gumowanie-kol/), gdyż ma zbliżone dane na prezentowany temat.

Pod tym względem doskonale spisują się więc ściany dwuwarstwowe, które tworzą podwójne zabezpieczenie. Trzeba zadbać również o odpowiednią szczelność wszelkich otworów wychodzących, przez jakie możliwe są straty ciepła – w tym oczywiście okien. Tak samo ważną rolę odgrywa właściwy system wentylacji, który może pomóc ograniczyć nawet o 90% ubytki ciepła.


Nierzadko nie potrzebujemy sięgać po niebotyczne kroki i przeznaczać ogromnych pieniędzy, by finalne móc cieszyć się z nowoczesnego i służącego środowisku domu. Nierzadko wystarczy po prostu zainwestować na początku w skuteczne rozwiązania i powziąć konkretne kroki, by w przyszłości móc jedynie oszczędzać, a równocześnie dbać pozytywnie o środowisko. Dom pasywny jest doskonałym przykładem na tego rodzaju rozwiązania, ponieważ spełnia oba te założenia. Tym bardziej, że, jak się okazuje, koszty budowy takich domów nie są wysokie, czy raczej znacznie wyższe od kosztów budowy klasycznych domów. Za to inwestycja niewątpliwie zwraca się w przyszłości. Dlatego warto pomyśleć o tego typu rozwiązaniu.
20/09/28, 13:19:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.