W jaki sposób wyposażyć własne wnętrze w stylu rustykalnym?

Co należy zrobić przy umeblowaniu pomieszczenia? Koniecznie jest rozpocząć od odpowiedzi na zagadnienie w jakim stylu fantazjujemy urządzić mieszkanie. Jeśli nie chcemy obecnych stylów, a bardziej nam do jasnych klimatów, chcemy zgodzić się na charakter francuski lub toskański.
posiadłość wiejska
Wprowadził: Doug Coldwell
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Pokój zagospodarowany w stylu francuskim, pod niewieloma aspektami kojarzy się z formą wiejską. Takie wnętrza są radosne, z tej racji wyglądają na przestronne, przytulne. Nurt prowansalski stosuje tworzywo typowe takie jak drewno, powodując przyjemny klimat.

Cechuje się złudną zwyczajnością. Proste i z drzewa krzesła wyglądają na poszarzałe dzięki bieleniu lub woskowaniu. W typowym prowansalskim pomieszczeniu, winien znaleźć się dekoracyjny z drzewa mebel, z pokaźną ilością szafek, z wysuniętymi na pierwszy plan ozdobnymi pojemnikami. Powszechne dla Francji kolorowe naturalne materiały. Dobrze też zwrócić uwagę również na drzwi, okna - nasz odsyłacz - oraz schody (na przykład: wybór drzwi, okien i schodów).


Następne treści

Gustowna komoda z drzewa sosnowego w aranżacjach salonu

wnętrze salonu
Wprowadził: Mikhail Golub
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Meble drewniane cieszą się sporą renomą, gdyż drewno to współcześnie najlepszy materiał stosowany do wyrobu i produkcji mebli, jaki cechuje się fenomenalną solidnością i trwałością.

Dominujące kolory to żółty beż i biel. Inne zabarwienie to błękity. Prowincja francuska nad Morzem Śródziemnym wiąże się z lawendą, dlatego wspaniałym uzupełnieniem powinny być niewielkie ozdobne torebki wypełnione wysuszonym kwiatem tej rośliny. Doskonałym dodatkiem aranżacji mogą być także ocynkowane dzbany lub pojemniki z drzewa. Pomieszczenia w stylu wiejskim bardzo dużo czerpią z natury, stąd należy wykorzystać pnącą się roślinność. Wszystkie dodatki powinny tworzyć uczucie ciepła i trochę odnosić się do stylu rustykalnego. Jeżeli istnieje taka możliwość, sufit(zobacz sufity napinane cennik) można przyozdobić freskami. Taka ozdoba nada pomieszczeniu delikatności. Urządzając dom w tym stylu warto nie zapominać o tym, że przestrzeń na zewnątrz jest tak samo ważna, jak ta wewnątrz. Gdy jesteśmy posiadaczami ogrodu, warto zatroszczyć się o małą, uroczą fontannę. Bez względu jednak na wybrany styl, przy każdej aranżacji niezbędne są odpowiednie narzędzia, jak np. - akcesoria do spawania i lutowania.
19/09/06, 14:57:57
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.