Jak wybrać najlepszą izolację termiczną? Co jest najważniejsze, na co należy zwrócić uwagę?

Najlepsza izolacja termiczna to najlepiej pasujący materiał izolacyjny. Wielu zakłada, iż to takim materiałem jest wełna mineralna i styropian. Bez wątpienia, to znane i cenione izolacje, jednak producenci, jak np. firma Velux, każdorazowo polepszają własną ofertę, umożliwiając osiągnięcie lepszego wyboru.

termoizolacje
Wprowadził: Baumit
Najbardziej nowoczesne izolacje termiczne (przejdź do strony) odznaczają się głównie tym, iż posiadają lepsze parametry cieplne aniżeli standardowe materiały. Widoczne jest już to w obszarze współczynnika przewodzenia ciepła, który w rutynowych ociepleniach wynosi - 0,031, a w nowoczesnych – 0,040 W/(m-k). Dzieje się tak z powodu równomiernego podnoszenia gęstości. Po prostu, grubsze płyty posiadają zbitą strukturę, tak samo jak te cienkie, stąd też ich parametry są dość zbliżone.

Ta konkretna, zwarta budowa firma budowlana wrocław oznacza, iż izolacja jest w mniejszym stopniu nasiąkliwa i dużo bardziej wytrzymała na czynniki zewnętrzne. Sprawia to, iż nie trzeba obawiać się jej przemoknięcia, jakby na przykład po przyklejeniu ocieplenia do ściany musielibyśmy na pewien okres wstrzymać prace. Ten materiał jest dodatkowo bardzo dobry do użytkowania w podziemnych częściach budynku, a dodatkowo w miejscach narażonych na bezpośredni kontakt ze śniegiem lub ekodren z wodą. Izolacyjność takich płyt styropianowych udoskonaliło też stosowanie domieszki grafitu. Z drobnych, grafitowych cząstek wyrabia się granulat, który z kolei zamienia się w srebrnoszare płyty. można go także scalać ze zwykłym granulatem styropianowym, tym samym tworząc płyty w szare kropki.

ocieplenie domu
Wprowadził: Velux Polska
Podpatrzone na: Velux Polska
Takie płyty, tworzone np. przez firmę Velux (), odznaczają się mniejszą gęstością, są również lżejsze niż styropianowe, równocześnie ich cieplne właściwości są lepsze. To powoduje, iż jesteśmy w stanie wykorzystywać cieńszą warstwę izolacji, wobec czego oszczędzamy surowiec, przy zachowaniu odpowiedniej izolacyjności przegród. Ponadto, grafitowe cząstki są w stanie odbijać promieniowanie cieplne, co także ogranicza ucieczkę ciepła z domu. Przyrost odporności na promieniowanie UV to także wolniejsze starzenie się mieszkania. Te faktory powodują, iż nasz dom jest pod każdym względem lepiej zabezpieczony, a to ogromnie istotne, ponieważ oddziałuje na całkowitą jego trwałość.
20/05/05, 08:48:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.