Jak najlepiej oddzielić się od otoczenia

Ogrodzenie stanowi ważną część wszystkich posesji. Chroni ją przed obcymi, może tez samo w sobie twprzyć ozdobę. Ogrodzenie montowane jest w większości przypadków już po powstaniu budynku. Wówczas powinno się więc dopasować je do rodzaju i charakteru domu, jak również do otoczenia. Jest wiele odmian ogrodzeń. Najważniejszym rozróżnieniem jest to z uwagi na materiał, z którego określone ogrodzenie jest wykonane. Charakterystycznym rozwiązaniem będzie zastosowanie żywopłotu. Do tego celu używane są różne gatunki krzewów, zarówno iglastych, jak i liściastych. Żywopłot umożliwia bardziej efektywne odgrodzenie otoczenia domu od ruchu ulicznego i hałasu, a przy tym odpowiednio traktowany, może stanowić ozdobę.


Ogrodzenia metalowe
płot
Wprowadził: Takuma Kimura
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Niezwykle chętnie wybierane są ogrodzenia metalowe, ze względu na niewysokie koszty. Wśród nich prym wiedzie siatka ogrodzeniowa. Przy niedużej cenie jest jednak mało wytrzymała i podatna na uszkodzenia. Specyficzną odmianą ogrodzeń wykonanych z metalu są ogrodzenia panelowe. Używane są czasami na posesjach prywatnych, jednak w większości sytuacji służą do otaczania miejsc takich jak skwery, place zabaw czy obiekty publiczne. Ich niewątpliwą zaletą jest prosty montaż i demontaż. Produkty tego rodzaju są bowiem zmontowane z osobnych paneli, które w sytuacji zniszczenia można rozebrać pojedynczo, bez konieczności rozbierania całego płotu. Ogrodzenia z paneli są bardzo korzystnym produktem na jakiś czas, a niekiedy mogą również służyć przez lata. Innym typem ogrodzeń wykonanych z metalu są płoty kute. W większości przypadków są to produkty artystyczne, wytwarzane przez wykwalifikowanych kowali.

Ogrodzenia drewniane
ogrodzenie
Wprowadził: Jocelyn Kinghorn
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Wśród ogrodzeń wykonanych z drewna także znaleźć można ogrodzenia panelowe. panele ogrodzeniowe drewniane odznaczają się dużą grubością i dobrze oddzielają teren prywatny od zewnątrz. Zastosowanie paneli, tak samo jak w ogrodzeniach wykonanych z metalu, umożliwia prosty demontaż i ewentualną reperację. Płoty drewniane nierzadko także zestawiane są z elementami murowanymi w postaci słupów albo wykonanymi z cegieł. Płoty wytwarzane są z różnych odmian drewna, zwłaszcza tych twardych i wytrzymałych.
19/05/01, 07:22:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.