Jak się najlepiej zabrać za projektowanie swojego domu, plusy i minusy domów pasywnych

Jedną z najważniejszych decyzji przy budowie swojego wyśnionego domu będzie jego projekt. Oczywiście jeżeli ktoś kupuje dom już wybudowany, to ma nieduży wpływ na jego zewnętrzny wygląd i układ pomieszczeń, jeśli samodzielnie bierze się za budowę, to może wszystko opracować według własnych pomysłów. Oczywiście należy wziąć po uwagę kształt i wielkość zakupionej ziemi, finansowe możliwości i ograniczenia wynikające z przepisów, lecz w poza tym można trochę poszaleć.
Obecnie bardzo popularny jest zakup gotowych planów domów, różnych firm, które je oferują funkcjonuje na rynku coraz więcej, tak więc i możliwości na ciekawy wybór są całkiem spore, zobacz tutaj: . Dużą zaletą tego typu projektów są koszty, dużo mniejsze niż podczas projektowania budynku przez architekta. Dzisiaj dostępna propozycja tego typu gotowych planów wynosi parę tysięcy, więc samo ich przejrzenie zajmie sporo czasu, a ich ceny przeważnie nie przekraczają trzech tysięcy złotych. Przy kupowanych projektach będzie oczywiście możliwość pewnych modyfikacji i przeróbek, ale te także nie powinny wynieść więcej niż kilka tysięcy złotych.

projekt domu
Wprowadził: designmilk
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Taka ilość gotowych projektów ma swoje przełożenie na dużą liczbę wersji domów, jakie są do zamówienia, można przebierać i wybierać w zasadzie bez końca. Bez żadnego problemu znajdzie coś odpowiedniego osoba która poszukuje malutkiego domku dla pary, jak również ktoś, kto będzie potrzebował przestronne willi czy też będą go interesować domy parterowe z poddaszem lub bez garażu.

Jeżeli odnalezienie uzupełniających informacji na omawiany wątek jest dla Ciebie bardzo ważne, to żeby je uzyskać prześledź witrynę, na której je niewątpliwie dostrzeżesz.

Ostatnio coraz popularniejsze jest stawianie ekologiczne, osoby które szukają pomysłu na dom, który budują zaczynają przykładać coraz większą wagę do jego ekonomiczności. Technologia pasywna, pozwalająca na spore zredukowanie potrzebnej podczas eksploatacji energii wprawdzie więcej kosztuje od typowych metod budowy, ale za to później daje spore oszczędności. Lecz projekt domu pasywnego będzie przeważnie wymagał indywidualnego podejścia i raczej nie obejdzie się bez pomocy porządnego architekta, który ma odpowiednie doświadczenie w takich zagadnieniach. Kliknij tutaj .

Następne treści

Najważniejsze odmiany fototapet, ich wady, zalety i praktyczne zastosowanie przy urządzaniu wnętrz

Salon, fototapeta mapa świata
Wprowadził: Demural
Podpatrzone na: http://demural.pl
Fototapety dynamicznie wdarły się do wielu mieszkań i domów, jako oryginalny, ciekawy element dekoracyjny. Ich ogromną zaletą jest bardzo duża różnorodność wzorów i motywów - tak naprawdę jedynym ograniczeniem będzie wyobraźnia zamawiającego. Oprócz tego fototapety są łatwe do położenia, niedrogie w wykonaniu i dają oszałamiające efekty, ciężko więc być zdziwionym, że zdobywają taką popularność.


Kiedy pragniemy posiadać szansę nanoszenia różnych uwag przy planach, to trzeba zamówić specjalne katalogi z projektami, bo wówczas będziemy mogli po nich bez problemu pisać.

Jeśli zaciekawił Cię omawiany tekst, to odsyłacz do wpisu pokieruje Cię do podobnych materiałów. Nie ociągaj się tylko kliknij tutaj!

Ale kiedy nie będzie nam to konieczne, to zwyczajnie mamy możliwość oglądać różnorakie portale internetowe, szczególnie że tam będziemy mieli szansę obejrzeć projekty w formacie 3d.
19/09/10, 07:35:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.