Tworzenie projektu stałej ruchu drogowego

Projektowanie organizacji ruchu nie wymaga specjalnych pozwoleń ani odbycia kursów w tej dziedzinie. Jedyne, co może być przydatne, to obeznanie w kwestiach tworzenia takich projektów oraz zgoda wskazanych władz na wdrożenie propozycji w życie. Niekiedy konieczne będzie otrzymanie pozwolenia komendy policji. Będzie to konieczne w sytuacji zmiany organizacji ruchu w obrębie dróg powiatowych, wojewódzkich oraz krajowych.

droga
Wprowadził: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu
W każdym przypadku potrzebne jest zgoda zarządcy danej drogi (kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) oraz zatwierdzenie przez właściwy organ. Przykładowo projektowanie organizacji ruchu na drodze powiatowej zatwierdza starosta lub prezydent miasta, a w przypadku drogi wojewódzkiej – zatwierdza go marszałek tego województwa.

Wymagania dotyczące projektu

projekt może zostać napisany ręcznie lub z użyciem odpowiedniego programu komputerowego. Musi być stworzony zgodnie z rozporządzeniami Ministra Infrastruktury i zawierać mapy w odpowiednich skalach, na których zaznaczona jest dana lokalizacja.

Przejdź na naszą kolejną witrynę, a tam odkryjesz atrakcyjny kompleksowy raport (http://maragency.pl/kategoria/oczyszczalnie/variocomp-n-(gminne)/5) na wybrany temat. Czekają na Ciebie dodatkowe posty.

Właściwie napisany projekt stałej organizacji ruchu zawierać powinien dokładny opis techniczny, razem z charakterystyką danego miejsca, parametrami danej drogi, a także z wypisaniem likwidowanych lub tworzonych znaków drogowych. Należy pamiętać o wpisaniu planowej daty początku trwania zmian, opcjonalnie także daty końcowej.

Sytuacje wymagające zmian w organizacji ruchu

autostrada
Wprowadził: www.sxc.hu
Podpatrzone na: www.sxc.hu
Projekt zmiany organizacji ruchu może powstać z różnych przyczyn. Często powodem jest przebudowa wcześniejszej drogi, objazd spowodowany pracami remontowymi, powstanie nowego budynku czy wytyczanie miejsc parkingowych. Charakterystycznym przypadkiem może być sytuacja, w której wprowadza się zmiany w sygnalizacji czy znakach drogowych ze względu na wysoką częstotliwość występowania wypadków drogowych w określonym punkcie. Może to wynikać z niewłaściwego ustawienia lub zbyt małej ilości znaków drogowych, zwłaszcza przejść dla pieszych. W punkcie, gdzie kierujący stale przekraczają dozwoloną prędkość, może zostać wprowadzone rozwiązanie w charakterze fotoradarów.


Następne treści

Czasowa organizacja ruchu drogowego wymaga spełnienia ogromnej ilości procedur

droga w budowie
Wprowadził: thisisbossi
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Tymczasowa organizacja ruchu, to przeważnie spore utrudnienie dla kierowców, bo najczęściej powoduje to korki. Rzecz jasna dla policjantów, czy firm, jakie zdobyły zgodę na zmianę ruchu, jest to spore wyzwanie, jakie powiązane jest z kierowaniem ruchu przez zastosowanie świateł, czy także manualne kierowanie ruchu przez osoby specjalnie do tego przygotowane.
Podpatrzone na: ZUT Budmal
Wprowadził: Paweł Bylicki
19/09/06, 15:19:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.