Sprężanie oraz uzdatnianie powietrza w wytwórniach

Aktualnie, sprężone powietrze jest naczelnym i niezbędnym źródłem zasilania dla dużej części procesów wytwórczych, zarówno w małych zakładach jak też wielkich wytwórniach. Zwyczajna filtracja sprężonego powietrza już nie wystarczy. Współczesne zakłady produkcyjne żądają wyjątkowo czystego powietrza z małą zawartością pary wodnej. Utrzymywanie punktu rosy sprężonego powietrza na odpowiednio niskim poziomie zapewnia prawidłową jakość w procesie produkcyjnym.

Osuszacz powietrza
Wprowadził: Alex Wiebe
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Z jakiego powodu osuszacze adsorpcyjne? Sprężarki powietrza które pracują w temperaturze 20 °C i wilgoci względnej 70%, biorą 12 g wody na każdy 1Nm3 powietrza - . Sprężone powietrze zostaje schłodzone do 30 °C, natomiast skropliny są oddzielone. Mimo tego, w powietrzu pozostaje 2,8 g wody na każdy m3 w formie pary wodnej.

Jeżeli chciałbyś zgłębić zagadnienie, to zachęcamy Cię do przeczytania tekstu, który opracowaliśmy pod tym linkiem. Tam zawsze jest bieżąca wiadomość (https://www.prymat.net/oferta/szalunki/szalunki-stropowe/).

W wypadku nagłego rozprężania powietrza w urządzeniu pneumatycznym, jego temperatura jest w stanie spaść poniżej punktu rosy. Jeżeli temperatura spadnie poniżej punktu rosy, przebiega dalsze skraplanie oraz powstawanie kondensatu. Po jakimś okresie może to doprowadzić do: poważnych defektów w instalacji, w urządzeniach pneumatycznych oraz w artykule końcowym, osadzania lodu w armaturze, mogące zasłonić obieg sprężonego powietrza. Więcej na .

Zasady działania osuszaczy adsorpcyjnych opierają się na właściwościach chemicznych jak też fizycznych tworzywa adsorpcyjnego zastosowanego do hamowania cząsteczek pary wodnej. Chłodna regeneracja kół osuszaczy, bez zastosowania urządzenia grzewczego, oparta jest na wykorzystaniu części suchego powietrza sprężonego, płynącego w przeciwprądzie względem nasyconej wilgotności. Napór wydmuchu zostaje utrzymywany na sztywnym poziomie jak też stałym przepływie, bez względu na obciążenie.

Kondensat jest kluczową przyczyną korozji armatury (rury aluminiowe), usterek urządzeń jak też zakłóceń. Teraźniejsze przyrządy a także procesy produkcyjne coraz bardziej potrzebują czystego a także suchego sprężonego powietrza. Likwidowanie wszelkich zanieczyszczeń, takich jak olej, kondensat kurz itp.

Jest koniecznie by przeciwdziałać wstrzymaniu wytwórczości lub niszczeniu wyrobu końcowego. Standardowe separatory nie są już wystarczające więc wykorzystanie bardziej zaawansowanych podejść jest nieodzowne. Osuszacze adsorpcyjne są najpopularniejszymi przyrządami eliminującymi kondensat - .
21/04/29, 00:09:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.