Jakiego typu projekt domu pełni wszelkie niezbędne gwarancje komfortowego mieszkania? O jakich sprawach koniecznie powinniśmy pamiętać?

Obecnie domy mają określone i wspólne cechy. Jesteśmy w stanie je określić tak, że charakteryzuje je otwarta strefa dzienna, dodatkowy pokój dla gości albo dziecka, komfortowe zaplecze gospodarcze, garaż oraz otwarcie domu na ogród. Takie kwestie powinny koniecznie znaleźć się w naszym projekcie domu.


dom
Wprowadził: Deb Nystrom
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
To jak najbardziej minimum, ażeby w tego rodzaju domu się komfortowo mieszkało, dobre projekty domów powinny je faktycznie posiadać. Na pewno obowiązkowa jest dzienna otwarta strefa. Obecnie pomieszczenia takiej strefy najlepiej łączyć ze sobą, takie funkcje się uzupełniają oraz przeplatają. Zamiast ścian oraz drzwi wykorzystane są inne sposoby oddzielenia stref, jak fragmenty ścianek, niezbyt wysokie murki lub drzwi przesuwne. Kolejną istotną kwestią jest wspomniany we wcześniejszym fragmencie dodatkowy pokój. Potrzeba Tego rodzaju pokoju wiążę się ze stylem życia. W dzisiejszych czasach naprawdę wiele jest zawodów, jakie bez trudności jesteśmy w stanie wykonywać z domu, najlepiej więc posiadać wydzielone miejsce, gdzie można się skupić. Gotowe projekty domów jednorodzinnych przewidują taką możliwość - Wolno stojący dom (zobacz wiercenie w betonie) powinien posiadać miejsce na wszystko, co ma związek z obsługą budynku, podwórka czy ogrodu. Miejsca tego rodzaju zwalniają inne pomieszczenia z dodatkowych funkcji, czyli np. łazienkę z pralki czy kuchnię z dodatkowej szafy, co zdecydowanie zwiększa komfort życia. Trzeba jednakże mieć na uwadze, żeby tego typu pomieszczenia były właściwie usytuowane, w odległości od strefy nocnej oraz wentylowane. Dom daje wielkie możliwości kontaktu z otoczeniem, bo działka zwiększa granicę własnej przestrzeni, zaś strefa pośrednia, co oznacza wejście oraz tarasy - wnętrze domu.


projekt domu
Wprowadził: brak
Podpatrzone na: pixabay.com
Sprzymierzeńcem są również większe niż dawniej przeszklenia, czyli okna panoramiczne bez podziałów pozwalają na wniknięcie otoczenia do środka. Na koniec powinniśmy wspomnieć, że we współcześnie stawianych domach garaż powinniśmy umieszczać w bryle domu. Takie rozwiązanie sprawia, że zajmuje on najmniej miejsca na działce, i co dość wygodne, w deszczowe dni suchą stopą możemy bez kłopotu przedostać się do domu. Dobrze jednakże pomyśleć, czy garaż nie uszczupli znacznie powierzchni mieszkalnej, natomiast szeroka brama (zobacz brama wjazdowa dwuskrzydłowa panelowa) na froncie nie przytłoczy za bardzo elewacji frontowej.
19/09/24, 07:27:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.