Dobranie oświetlenia do pomieszczeń

Każde pomieszczenie wymaga dobranego światła. W pracy przebywamy wiele godzin, a stosowne oświetlenie stanowiska gwarantuje lepszą wydajność. Każdy pracodawca musi zagwarantować dobre oświetlenie biura w ten sposób, aby wykonany był aspekt wymaganego nasilenia oświetlenia, oraz podstawowe wymogi każdego pracującego.


Dobrze zaplanowane oświetlenie biurowe musi brać pod uwagę aspekty energetyczne połączone z maksymalnym spożytkowaniem światła dziennego.


lampka nocna
Wprowadził: Henry Söderlund
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Wybór oświetlenia to nie jedynie dobranie natężenia oświetlenia, lecz otrzymanie stosownej jakości światła przy wdrożeniu podejść energooszczędnych. Zgodnie z rozporządzeniami niezbędne jest zapewnienie wymaganego natężenia na płaszczyźnie pracy wzrokowej. Niemożliwe są również zanadto duże różności luminancji w bliższym i dalszym otoczeniu powierzchni pracy.

Kiedy przeczytasz już poniższy wpis, to oprócz tego zobacz również co zawiera rekomendowana strona, ponieważ przedstawia ona podobnie intrygujące sprawy.

Ważne jest, ażeby oprócz właściwego rozplanowania, zwrócić uwagę na użycie właściwej jakości źródeł światła. W wypadku biur, dotyczy to w szczególności świetlówek liniowych.


Wybieramy meble łazienkowe
Wprowadził: Antado
Podpatrzone na: Antado


Następne treści

Nowe wcielenie sofy

sofa
Wprowadził: JADIK
Podpatrzone na: JADIK
Prawie 30 lat temu, mogliśmy usłyszeć w mediach, że odnaleziono dzieło Michała Anioła, Pietę z 1545 roku. Płótno warte 190 milionów funtów odkrył emerytowany amerykański pilot Martin Kober. Aż 27 lat dzieło znajdowało się za...kanapą. I pomyśleć tylko, że obraz dawno już by się odnalazł, gdyby właściciel domu przeglądał wnętrzarskie gazety oraz programy poświęcone projektowaniu wnętrz. Ponieważ to tam już od dłuższego czasu możemy usłyszeć o tym, że ulokowanie kanapy pod ściana jest niemodne. Może gdyby pan Kober odsunąłby ją trochę i obraz sam wpadł mu w ręce?


Dobrze dobrane światło to także spore oszczędności. Wybierając świetlówki powinno się więc zwrócić uwagę na ich energooszczędność. Skutecznie oświetlone biura i gabinety, również wyższy stan skupienia i efektywności pracowników to jedynie poniektóre zalety, jakie następują z zastosowania nowoczesnych źródeł oświetlenia.


Zakup, bądź wymiana światła na takie, jakie charakteryzuje się wysoką jakością sprawi, że pracownicy nie będą skarżyli się na przemęczenie wzroku, a pracodawcy skutecznie zredukują koszty rachunków za energię elektryczną.
19/09/06, 15:13:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.