Aranżacja okien

Dawniej popularne były zasłony, wielkiego rozmiaru materiały z przeróżnymi wzorkami, które tylko subtelnie przesłaniały okna w domach. Później stały się popularne żaluzje, jednakże z pewnością każdy kto je miał nieraz borykał się z kłopotem ściągającego się sznura, zagnieceniami, bądź też trudził się w czasie ich czyszczenia. Obecnie rządzą rolety, a wziąwszy pod uwagę ich zróżnicowanie jest to całkowicie zrozumiałe.
rolety
Wprowadził: Franc Gardiner
Podpatrzone na: Franc Gardiner
Do czego służą nam rolety? Po pierwsze prywatność. Starczy zasłonić roletę i zaraz ją zyskujemy. W każdej chwili możemy odizolować się od tego co na zewnątrz i robić w swym mieszkaniu to na co akurat mamy chęć. Po drugie bezpieczeństwo, im mniej ukazujemy tym lepiej. Dzięki rolecie możemy zabezpieczyć swe cztery kąty przed potencjalnymi rabusiami. Możemy również uniknąć spojrzeń ciekawskich sąsiadów lub przechodniów. Jeśli mieszkamy na parterze to bardzo dobrym wyjściem by zyskać większe poczucie bezpieczeństwa będą rolety z zewnątrz - .


Następne treści

Nowoczesne dywaniki łazienkowe, minimalistyczna łazienka

Nowoczesna łazienka
Wprowadził: Aquaform
Podpatrzone na: Aquaform
W dzisiejszych czasach wszystko musi ładnie wyglądać i faktycznie większość rzeczy świetnie wygląda. Nie ma rzeczy, które są nieciekawe wizualnie i co istotne każdy znajdzie coś, co będzie pasowało jego gustom. Ale obecnie rzeczywiście dobrze kupować nowoczesne dywaniki łazienkowe. Są one w stanie dodać naszej łazience zupełnie nowego charakteru. Naprawdę warto wziąć pod uwagę czarny dywan, albo pomyśleć o dywanie z jakimś bardzo charakterystycznym wzorem. Bywa, że wybieramy dywaniki, które mają być tylko użytkowe i w żaden sposób nie da się doszukać w nich walorów estetycznych. A powinniśmy zadbać o to by również dywanik pasował do aranżacji naszej łazienki.


Po trzecie stylistyka. We wszystkich pomieszczeniach można zdecydować się na odmienne rolety, tak by stały się one także składnikiem aranżacji pomieszczeń. Współcześnie na rynku mamy ogromny asortyment rolet, zróżnicowanych m.in. ze względu na tkaninę, kolor. Bez większego kłopotu każdy dobierze do swych wymogów i upodobań odpowiednią roletę do konkretnego z wnętrz. Po czwarte ergonomiczność.

Stawiając na roletę zapewniamy sobie także wygodę. Nie będzie ona tak podatna na osiadanie pyłu jak
rolety
Wprowadził: Franc Gardiner
Podpatrzone na: Franc Gardiner
żaluzja, czy zasłonka, więc jej pielęgnacja będzie o wiele prostsza i szybsza. Roleta to też „zdrowsze” rozwiązanie dla alergików. Ważne jest także, że dla osób jakie mają trudności z przemieszczaniem się (przykładowo niepełnosprawni, osoby w starszym wieku) można w sposób zindywidualizowany zamocować mechanizm ich zsuwania.


Po piąte ochrona przed promieniami słonecznymi. Dzięki rolecie można osłonić pomieszczenie przed nadmiernym nagrzewaniem się, co jest szczególnie ważkie podczas lata. Rolety to także sposób na aranżacje okien, ponieważ stosownie dobrane będą tworzyły spójność ze stylem wnętrza. Biorąc pod uwagę już przytoczone zalety rolet, nim wyruszymy na sprawunki warto przemyśleć jaka roleta w poszczególnych pokojach będzie właściwa i spójna ze stylem według którego zaaranżowane jest nasze gniazdko.
19/03/01, 14:24:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.