Ceny mieszkań we Wrocławiu - godziwy moment na inwestycję?

Na przestrzeni minionych miesięcy doświadczyliśmy zniżek cen we Wrocławiu. Przez dwanaście miesięcy ich wartości uszczupliły się o średnio 3%. Czy jest to bowiem sygnał dla inwestorów, aby własny kapitał zagłębili w posiadłościach? Z jakiego powodu ich wartości są tak nieunormowane?

kliknij w link
Wszyscy absolutnie wiedzą czym cechuje się Wrocław - wszechobecne Krasnale, piękne Stare Miasto, szampański spacer nad Odrą. W tej mieścinie można zarówno porządnie odpocząć jak i smakowicie zjeść czy wybawić się. Sporo knajpek czy klubów ośmiela przyjezdnego lub tubylca do uczęszczania do nich . Niestety, ceny posiadłości są kosmiczne. Wrocław to po Warszawie i Krakowie jedno z najdroższych mieścin odnośnie do cen nieruchomości.

Następne treści

Najnowsze inwestycje deweloperskie na obszarze Wrocławia

mieszkanie
Wprowadził: Materiały prasowe
Podpatrzone na: Materiały prasowe
Mamy w naszym kraju kilka dużych miast, w których bez wątpienia rynek deweloperski jest na niezłym poziomie. Chociaż tak naprawdę ostatnimi czasy młodych nie bardzo stać na kredyt hipoteczny, to w sumie sprzedaż wcale nie jest kiepska.


Za metr kwadratowy na Bielanach Wrocławskich, czyli najlepszej części części o&k miasta, zapłacimy przeciętnie 6 tysięcy złotych. Najtańsza cena za metr kwadratowy wypada na ulicy Robotniczej i Legnickiej, tam albowiem zapłacimy około 4 tysięcy złotych za metr kwadratowy, z czego wynika, że mieszkanie o o mierze sześćdziesięciu metrów kwadratowych będzie nas kosztować około 240000 zł. Czynnikami ,które decydują o cenach, jakie płacimy za mieszkanie we Wrocławiu są czynniki gospodarcze jak przykładowo migracja do większych miast ze wsi, oprocentowanie kredytów mieszkaniowych, zarobki ludzi (ponieważ im więcej funduszy mamy, tym więcej potrafimy zapłacić za posiadłość).

Zdołałoby się wydawać, iż czynniki demograficzne nie mają wpływu na sumy jakie uiszczane są za miejscówki zamieszkania, a jednak to kłamstwo. Typ rodziny wielodzietnej praktycznie przepadł, rośnie liczebność rozwodów, emigrantów. Nie wszyscy pomimo tego kupują
mieszkania we Wrocławiu
Wprowadził: Maciek Lulko
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
nieruchomości po to, aby w nich żyć. Obywatele decydują się na nowe i starsze mieszkanka aby wynająć je. Wielokrotnie wiąże się to także z pobraniem kredytu. Obrót posiadłościami jest bardzo wielopłaszczyznowy, wiąże się z płaceniem podatków, pośrednika czy notariusza (v). Jeśli ceny najmu będą za wysokie, prędzej czy później każdy zdecyduje się na zakup mieszkania, gdyż dzierżawienie go przez dłuższy czas zwyczajnie nie będzie mu się opłacać.

Mieszkanie z rynku wtórnego straci niedługo na popularności. Wszystko przy użyciu dofinansowań dla młodych kupujących pierwsze zakwaterowanie na rynku pierwotnym, od dewelopera. W związku z tym można spodziewać się, iż ukażą się następne spadki cen za mieszkania we Wrocławiu, pokrewnie w innych miastach, na przykład Krakowie czy Poznaniu.
20/09/09, 08:16:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.