Wytwórcy saun i basenów są zobligowani do stworzenia ciekawej oferty dla prywatnych użytkowników i firm

Odpoczynek jest tak samo jak praca. A o tym świetnie wiedzą pracownicy, bo cały rok kalendarzowy bez urlopu oznacza 12 miesięcy straconych. Zresztą ów odpoczynek nie zawsze musi się wiązać z przedłużającym się okresem nieobecności w pracy. Niekiedy wystarczy raz w tygodniu udać się na pływalnię lub skorzystać z dobrodziejstw, jakie proponują salony masażu i usytuowane w pobliżu sauny. Sprawdźmy, jak producenci projektują tak baseny, jak i sauny, żeby posiadacze tego typu obiektów mieli klientów w brud.


asprodukt
Podpatrzone na: http://www.asprodukt.com/
Jeśli weźmiemy pod uwagę tzw. aqua parki, to jego twórcy muszą pomyśleć zarówno o bezpieczeństwie, jak i o różnorodnych atrakcjach. Spełnianie wymogów bezpieczeństwa bywa jednym z warunków dopuszczenia danej hali do masowego użytku.

Już samo projektowanie basenów (tu zobaczysz) ma uwzględniać pułapki, jakie czyhają na osoby dorosłe i dzieci. nade wszystko należy rozważyć kupno odpowiednich płytek. Ich barwa ma nie tylko wspaniale harmonizować się z wystrojem wnętrza. Odcień glazury kojarzyć się powinien z wodą i higieną, więc zazwyczaj wybierany jest błękit. Z kolei miłośnicy wodnych atrakcji muszą mieć zagwarantowany wysoki poziom bezpieczeństwa: zachlapane wodą płytki w żadnym razie nie mogą stanowić zagrożenia dla korzystających z basenu.
Tymczasem producent saun ma całkiem odmienne priorytety. Oczywiście i w tym przypadku bezpieczeństwo użytkowania bywa najważniejsze i to bez względu na na to, czy klientami są odbiorcy prywatni czy też przedsiębiorstwa, chociaż, bądź co bądź, mają oni trochę odmienne oczekiwania. Czterdziestolatkom zależy szczególnie na niewielkich gabarytach i funkcjonalności użytkowania takiego pomieszczenia, a właściciele licznie wizytowanych salonów piękności postawią jeszcze na kunsztowność wykonania i jakość surowca. Nie ma zatem innej rady jak tylko ta, żeby producent saun na bieżąco dostosowywał swoją propozycję do aktualnych potrzeb klientów.


Powróćmy jeszcze do zagadnienia związanego z konstruowaniem basenów, ponieważ temat wydaje się pozostawać w miarę ciekawym. Już samo patrzenie się na kręte zjeżdżalnie albo sztuczne wodospady może w stanie stać się źródłem uciechy, a co sama dopiero kąpiel. Należy nie zapominać, że projektowanie basenów nierzadko opiera się także na tych typowo wzrokowych aspektach. W końcu ochota na kąpiel przychodzi zwłaszcza wtedy, gdy na własne oczy zobaczymy dane miejsce.
19/11/05, 07:54:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.