W jaki sposób utrzymać dom w czystości bez nie stosując chemii?

Dzisiaj w sprzedaży można dostać bardzo dużo środków ułatwiających życie współczesnym paniom domu. Są to między innymi: preparaty do dywanów i tapicerki, preparaty do mebli i podłóg, preparaty do prania i płukania a nawet preparaty do prasowania. Dla nas dzisiaj jest oczywiste iż mamy do dyspozycji wszystkie te współczesne środki. Zatem w jaki sposób ongi radziły sobie ze sprzątaniem nasze babcie i prababcie? Radziły sobie doskonale!

odkurzacz
Wprowadził: Twentyfour Students
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jeśli chciałybyśmy wrócić do babcinych sposobów, dobrze jest zaopatrzyć się przede wszystkim w jak największą ilość sody oraz octu spirytusowego.pod tym hiperłączem (http://creoconcept.pl/pl/klienci/)Są to środki naprawdę tanie, nieszkodzące zdrowiu a przede wszystkim bardzo skuteczne (zwłaszcza w duecie). Nie tylko są niezastąpionymi produktami podczas gotowania. Pomogą nam również posprzątać cały dom! Sodka w połączeniu z podgrzanym octem mocno spienia się pomagając nam odetkać odpływy w kuchni czy też w łazience. Jeśli zmieszać sodę i troszkę octu uzyskamy pastę czyszczącą wszelakie kuchenne jak też łazienkowe zabrudzenia. Wyczyścimy czajnik, srebrne łyżeczki czy armaturę kuchenną.

Preparaty do mebli i podłóg doskonale zastąpi przetarcie ich powierzchni ściereczką nawilżoną oliwką dla niemowląt, ewentualnie ochłodzoną esencją herbaty lub octem spirytusowym. Zaś powierzchnię skórzanych mebli odświeżymy mieszanką octu oraz oleju lnianego w proporcji 1:1. Czym zastąpić preparaty do dywanów i tapicerki? Tłuste plamy z mebli tapicerowanych, a również z wykładziny czy dywanu, można spróbować zlikwidować z pomocą talku, mąki czy też sodki.

Interesuje Cię opublikowany w tym miejscu problem? Jeśli tak, to dodatkowo wejdź na ten odnośnik - więcej przeczytasz tutaj (http://dekorianhome.pl/wykladzina-dywanowa).

Starczy posypać poplamione miejsce, potem należy poczekać kilka godzin po czym zebrać proszek odkurzaczem.

Następne treści

Aranżowanie domu i mieszkania - eleganckie firanki do pokoju i sypialni

Firanki – trzy grzechy główne
Wprowadził: FRANC GARDINER
Podpatrzone na: FRANC GARDINER
Urządzając wnętrze swojego domu czy też mieszkania na pewno bierzemy pod uwagę sporo przeróżnych rzeczy. Ważkie jest dobre dobranie mebli, kolorów ścian, dodatków do wnętrza oraz wielu innych rzeczy. Nie możemy także zapomnieć o firanach, bowiem odgrywają one nadzwyczaj ważną funkcję w aranżacji każdego wnętrza. Początkowo mogłoby się wydawać, iż firany do pokoju to mało znacząca kwestia, niemniej jednak pomieszczenie bez firanek wygląda mało ciekawie, wręcz pusto, a nawet bardzo nijako.


Chemia do prania i płukania również da się zastąpić używając do prania wypróbowanych, dobrych płatków mydlanych. Używały ich już nasze babcie, gdyż są one delikatne, tanie i bardzo dobrze się spieniają. Nie działają jednak przy bardzo silnych zabrudzeniach, a więc polecam je stosować przede wszystkim do odświeżania ubrań. Tym sposobem da się również uprać bieliznę metodą prania ręcznego. Po praniu bielizny w płatkach mydlanych opłukujemy ją za pomocą strumienia wpierw gorącej, potem chłodnej wody. Nasze babki nie stosowały żadnych preparatów do prasowania, ewentualnie spryskiwały prasowane rzeczy zwykłą wodą. Sposoby naszych babć najlepsze!
20/09/28, 13:12:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.