Jak dobrać kolor połaci dachowej?

Jeśli planujesz pokrycie dachu nowiuteńką dachówką lub blachą falistą można wybrać odcień. Dobór jest wprawdzie ograniczony, ale jeżeli uda ci się dopasować odpowiedni odcień, twój domek może prezentować się jeszcze piękniej aniżeli dotychczas.


pomieszczenia
Wprowadził: Franc Gardiner
Podpatrzone na: Franc Gardiner


Niżej znajdziesz parę sugestii w jaki sposób wybrać kolor dachu. Wybierz odcień, jaki będzie pasował do reszty domku. Domki nierzadko malowane są na bardzo różnorodne kolory, a drewniane części wykończeniowe malowane są odcień jaśniej albo ciemniej niż budynek. Dlaczego więc nie pójść krok dalej i nie dobrać do pełni również koloru dachu? Możemy dobrać odcień dachu doskonale do drewnianych wykończeń czy wyselekcjonować trzeci odcień. Dopasuj kolor, jaki będzie komponować się z otoczeniem. W zależności od tego, w jakim zamieszkujesz miejscu możesz dobrać zabarwienie dachu do odcienia gleby naokoło. Jeśli twój dom znajduje się w środkowej części lasu weź pod uwagę dachy zielone a nawet czerń dach zielony. Z kolei, jeżeli mieszkasz w mieście oraz otaczają cię deptaki jak też ulice postaw na szarość bądź biel.


Używaj naturalnych materiałów takich jak gliny jak też łupki. Te surowce pozwalają otrzymać niezwykły efekt estetyczny, który spodoba się wszystkim. W tym wypadku odcień dachu będzie zależał od materiału, lecz gdy produkt ma pochodzenie lokalne możesz być zaskoczony jak świetnie komponuje się z otaczającą cię zielonością. Wybierz kolor praktyczny, jaki odzwierciedla a także pochłania ciepło.


Następne treści

Uszczelki spiralne będą bardzo wytrzymałe

materiały budowlane
Wprowadził: Pavel P.
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Czy wiemy z jakich przedmiotów trzeba korzystać?
Nie ma znaczenia co zrobimy, ciągle powinniśmy korzystać z jak najlepszych przedmiotów, tak aby posiadać pewność, że wszystko będzie przebiegało po naszej wizji. Przez to właśnie powinno się przyjrzeć temu co okazuje się być nam proponowane, tak żebyśmy posiadali świadomość, że wybieramy\wybierzemy to, co będzie dla nas tu najlepsze.


Jeżeli mieszkasz w zimnym rejonie wybierz ciemny dach ażeby absorbował jak najwięcej słonecznego ciepła. Jeśli natomiast mieszkasz w cieplejszej okolicy wybierz jasny kolor, jaki będzie odpierał promienie słońca koniecznie sprawdź tutaj. Prócz dachówki potrzebne będą Ci tak zwane kliny styropianowe.
19/04/22, 07:35:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.