Niespotykane stoliki szklane współczesną pomysłem dla Twojego domu

Aranżacja wnętrza jest sztuką, która polega na detalach. Te detale to dodatki mające na celu zaakcentowanie czy stworzenie charakteru pomieszczenia. Meble, barwa ścian, światło - to wszystko składa się na całokształt, jednak to stół jest najważniejszym elementem. Ilustracją tego są stoliki szklane ogromnie popularne w dzisiejszych aranżach. Toteż przed zakupem stolika trzeba przemyśleć jaką ma mieć funkcję: ergonomiczną?
Ozdobną? Zapewne tak. Jeśli stolik ma mieć ozdobne zastosowanie, to trzeba zwrócić uwagę na kolor, formę lub styl (zobacz komody drewniane białe) pomieszczenia, w którym będzie postawiony mebel. Stolik powinien być dobrany do innych mebli. Spotykanym błędem jest nieodpowiedni dobór tego mebla do wnętrza. Niby wszystko się zgadza, a jednakże fatalnie dopasowany stolik zakłóca aranż i prezentuje się nieatrakcyjnie na tle np. kompletu mebli. Obecnie istnieje szeroki wybór tego typu oferty, dlatego każdy mógłby bez problemu wybrać szklany stolik do osobistych potrzeb.

Następne treści

Aranżacja wnętrz i jej indywidualny charakter

Teak na podłodze
Wprowadził: DLH Poland
Podpatrzone na: DLH Poland
Dekorowanie wnętrz jest sprawą bardzo indywidualną. Przydałoby się znać siebie i swoje potrzeby, aby wykreować środowisko przyjazne, w którym będziemy się czuli nieskrępowani. Zazwyczaj każdy z domowników ma całkowicie inne poczucie własnego komfortu, a w związku z tym inne wymagania. Inne oczekiwania od aranżacji wnętrza ma rodzina z wieloma dziećmi, single, a inne para ludzi młodych, czy małżeństwo z dzieckiem..


Trend na szklane stoliki w różnych aranżacjach wnętrz (zobacz na myglass) pochodzi z zagranicy już jakiś czas temu. Na ogół wybierane są stoliki, które łączą w sobie bogate tworzywa. Wzorem jest zastosowanie drewna, szkła i okuć chromowanych. Taki dobór sprawia, że stolik posiada swój charakter i jest niebanalną propozycją do wnętrza o dość chłodnych i surowych barwach.

Niektóre stoliki są wręcz dziełami sztuki. Używanie barwnych lub przydymionych szklanych blatów jest odzewem dla tych, którzy pragną czegoś więcej niż nieciekawy, prosty stolik. Łączenie dwóch czy trzech kolorów w jednej kompozycji, sprawia, że zwykły mebel to dzieło, które niezwykle przedstawi się w naszym salonie. Będzie stanowiło kluczowy element ozdobny i niechybnie będzie zauważone przez gości. Można spotkać też na rynku stoliki szklane, które są oświetlone tak, by kolorowe szkło było podkreślone.


Charakterystyczny stolik będzie nadawał się w tych wnętrzach, które posiadają aranżację bardzo nowoczesną. Nadmienić należy o stolikach, jakie w całości są zrobione ze szkła. Takie rozwiązanie jest ciekawe i nowatorskie, ponieważ wyróżnia się od większości tego typu mebli. Wykorzystanie takiego rodzaju stolików będzie wskazane tam gdzie są ogromne powierzchnie z dostępem do światła. Szklane stoliki posiadają przy tym funkcje praktyczne.
20/07/16, 08:10:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.