Pokój dzienny to wizytówka każdego domu. To miejsce spotkań, lecz także wypoczynku oraz relaksu. Dlatego więc dobrze jest podkreślić światłem jego wygląd i zaznaczyć zaaranżowanie pomieszczenia. Tutaj nie wystarczy jedno środkowe oświetlenie sufitowe. Możemy pokusić się o w wyższym stopniu wyszukaną kombinację
oświetlenia. Tradycyjnym już wyborem są dodatkowe źródła światła w postaci kinkietów, lamp podłogowych, stołowych oraz różnego typu dekoracji świetlnych.

Wprowadził: Le Pukka Concept Store
Podpatrzone na: Le Pukka Concept Store
Zastosowanie mieszanego oświetlenia przez kombinację światła ogólnego z miejscowym przy uwzględnieniu systemów regulacji natężenia oświetlenia, zapewnia swobodne komponowanie klimatu wnętrza oraz zapewnia funkcjonalność i energooszczędność. Inna ilość światła jest niezbędna w trakcie spotkania towarzyskiego, a inna w czasie odpoczynku.
Oświetlenie centralne bywa często uzupełniane lampami stołowymi albo lampą podłogową.
Lampa podłogowa wydziela dużą ilość światła na sufit, zapewniając w rezultacie delikatne, rozproszone światło odbite, sprzyjające wypoczynkowi. Najczęściej tego typu lampy mają dodatkowo ściemniacz. Wytwórcy oferują lampy podłogowe w najprzeróżniejszych odsłonach, na przykład z dodatkowym regulowanym ramieniem, zaopatrzonym w żarówkę o mniejszej mocy przeznaczonym do oświetlenia punktowego (np. do czytania).

Wprowadził: Technolux
Podpatrzone na: Technolux
Szczególnie duży wybór lamp w marketach z oświetleniem występuje jeżeli chodzi o lampy dla dzieci. We wnętrzu w którym sypia, bawi i uczy się nasze dziecko również trzeba zatroszczyć się o urozmaicone oświetlenie, silne źródło światła do nauki w formie lampki biurkowej jak też centralne światło z możliwością regulacji . Dla malutkich zaś dzieci sprzedawcy proponują punktowe lampki włączane bezpośrednio do kontaktu, (w postaci np. słoniątka). Takie światło nie przeszkadza śpiącemu malcowi, a zarazem zapewnia mu poczucie komfortu.