Nawierzchnie, które opłaca się dobierać, gdyż są ekologiczne i użyteczne.

W chwili obecnej najczęściej projektuje się powierzchnie, które warto wybierać, ponieważ są proekologiczne oraz funkcjonalne. Coraz bardziej tym samym odchodzi się od klasycznych nawierzchni betonowych. Wobec tego też da oczekiwać, że konkretny teren będzie się korzystniej prezentował i wszystkim będzie się pozytywnie przebywać w jego obrębie.

Droga żwirowa
Wprowadził: Eden, Janine and Jim
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Wśród chętnie wybieranych powierzchni dobieranych pod różnorodne zastosowania podaje się powierzchnie żwirowe. Każda bez wyjątku nawierzchnia żwirowa ma naturalny design, wobec czego doskonale komponuje się w otoczeniu roślin. Będzie to często wybierany rodzaj powierzchni, gdyż jej zrobienie jest proste, a przy tym niezbyt kosztowne. Powierzchnie ze żwiru perfekcyjnie nadają się do robienia ścieżek, placów i podjazdów. Najczęściej zakłada się je również w ogródkach. Naturalnie, by nawierzchnie te były funkcjonalne - trzeba je montować dokładnie w taki sposób, jak jest to wymagane.

Prezentowany artykuł przedstawia rzeczywiście ważne kwestie, jednak zobacz ponadto tamto opracowanie (http://www.dkrm.com.pl/fasady-i-pokrycia-dachowe/) - z pewnością będziesz zdania, że są wartościowe.

Nie powinno być mowy o ominięciu najmniejszych szczegółów. Oczywiście, kiedy chodzi o tereny prywatne to weźmie się pod wzgląd innego rodzaju wyznaczniki niż w wypadku terenów użytku publicznego.

Następne treści

Mieszanina mineralno-asfaltowa czy kostka brukowa?

cegła
Wprowadził: Christopher Sessums
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Asfalt czy kostka brukowa? – to odwieczny ambaras wielu drogowców, budowlańców, a nawet rowerzystów. Asfalt to preparat zużywany do budowy jezdni, jest to objętościowa masa mineralno-asfaltowa, integrująca kruszywa. Asfalt rozkładany jest maszynowo, a o jego wytrzymałości decyduje temperatura pęknięcia, topliwość czy też ciągliwość.


Kiedy albowiem chodzi o nawierzchnie parkowe to stosuje się w większym stopniu komfortowe i proekologiczne zastosowania, szczególnie na obszarze większych miast. Przykładową z często używanych w tym celu powierzchni jest nawierzchnia mineralna, gdyż to ona używana jest w wypadku: alei w parku, alei spacerowych, ścieżek na place zabaw, albo ścieżek dla osób jeżdżących na rowerach (więcej szczegółów).

Nadaje się w takim razie przede wszystkim wszędzie, gdzie bardzo docenia się ekologiczne projekty.

Mamy zamiar zaprosić Cię do przejrzenia naszego szczegółowego artykułu. Kliknij w łącze tu… i przeloguj się do następnej witryny.

A to de facto świetna alternatywa dla betonowych bądź asfaltowych nawierzchni. Opłaca się zaznaczyć, że każda taka nawierzchnia także nad wyraz dobrze wygląda. Dobierając tę nawierzchnię tak samo należy dopilnować, czy wszystkie jej etapy montowania są dopilnowane, ponieważ nie wolno czegokolwiek pominąć.

Określone powierzchnie, które warto wybierać trzeba brać pod uwagę zarówno, kiedy chodzi o prywatne obszary, ale i obiekty użytkowania publicznego. Uwzględnianie ich w wykonaniu konkretnych punktów dobrze będzie świadczyć o osobach odpowiedzialnych za wygląd wybranej powierzchni. W miejscach użytkowania publicznego w tej chwili natomiast akcentuje się to bardziej. Więcej na stronie
20/07/28, 08:00:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.