Czym kierować się podczas wyboru dobrego architekta? W jaki sposób możemy upewnić się czy dobrze wybraliśmy?

Już dawno mieliśmy ochotę powiększyć trochę metraż naszego domu jednorodzinnego. Oczywiście tego typu zmiany wymagają pomocy specjalisty. Oprócz różnych formalności, poszukania ekipy, należy też pójść do architekta, który pomoże nam wszystkie pomysły przenieść na papier. W jaki sposób w związku z tym odnaleźć dobrego architekta?


Po pierwsze musimy zrobić rozeznanie jeżeli chodzi o dostępnych specjalistów. Możemy sprawdzić po prostu w swojej miejscowości lub bliskiej okolicy. Warto zobaczyć: Kiedy potrzebny nam architekt Ursynów również dobrze jest sprawdzić jeżeli mieszkamy w tej dzielnicy Warszawy. Dobrze jest popytać przyjaciół albo rodzinę czy nie mają sprawdzonego biura architektonicznego. Zdarza się, iż ktoś z naszego otoczenia będzie mógł polecić nam kogoś dobrego. Sporo informacji jest rzecz jasna w internecie. Jest tam sporo adresów firm jak i specjalistów, ale co ważne, są tam również opinie osób, jakie z usług takich architektów korzystały. Można w ten sposób sprawdzić jakie są rekomendacje oraz z kim lepiej nie współpracować. Dobrze także sprawdzić w Stowarzyszeniu Architektów Polskich by poszukać kogoś dajmy na to w bliskiej okolicy.
projekt architektoniczny
Wprowadził: Samuraijohnny
Podpatrzone na: http://www.flickr.com/photos/samuraislice/3309481048/

Z decyzją nie warto się spieszyć, z tego powodu koniecznie umówmy się na spotkanie z takim człowiekiem by omówić współpracę. Architekt powinien wyjaśnić nam jak widzi ewentualną pracę, czym konkretnie będzie się zajmował np. . Warto poprosić o pokazanie wcześniejszych prac. Dobrze gdyby były to zdjęcia już wykonanych projektów, a nie jedynie wizualizacje, jakie nie zawsze odpowiadają rzeczywistości. Należy przekonać jak nam się rozmawia z tym człowiekiem, to znaczy czy pozwala nam przedstawić swoją wizję, czy liczy się z naszym zdaniem, czy dopytuje o różne rzeczy.
budowa domu
Wprowadził: Brett and Sue Coulstock
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Świadczy to o tym, iż rezultat końcowy jego pracy będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami, a nie tylko i wyłącznie będzie pokrywał się z wizją architekta. W momencie podejmowania decyzji pomyślmy czy projekty zrealizowane do tej pory przez architekta są bliskie stylowi, który nam się podoba. Jeżeli przemawiają do nas pomysły takiej osoby oraz są w naszym guście, w takim wypadku istnieje większe prawdopodobieństwo, że spodoba nam taki projekt.
Jak widać jest trochę rzeczy, którymi można się kierować podczas wyboru dobrego architekta. Już po wybraniu odpowiedniej osoby, pamiętajmy o tym aby zawrzeć wszelkie ważne szczegóły w umowie, którą będziemy podpisywać. Przede wszystkim konkretne terminy, ceny jak i zakres prac. Nie możemy o tym zapominać.
19/03/06, 07:39:01
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.