Fototapety w aranżacji pomieszczeń

W jaki sposób spowodować, by mały przedpokój sprawiał wrażenie nieco szerszego, natomiast malutka alkowa zyskała kilka ponadplanowych metrów?


Nic tak nie zwiększa optycznie małych wnętrz, jak odpowiednio dobrana fototapeta czy naklejka ścienna. Powiemy dziś jakiego rodzaju wzory, motywy i odcienie najlepiej selekcjonować, aby oszukać nasz wzrok oraz zmysły a także otrzymać efekt ponadprogramowej przestrzeni. Pierwszym oraz niezawodnym podejściem na atrakcyjny efekt wizualny we wnętrzu jest fototapeta z perspektywą. To fototapety albo naklejki ścienne z motywem szosy, uliczki bądź alejki. Sprawdźcie sami, jak poetyczne włoskie uliczki albo romantyczne alejki świetnie skonstruują iluzję głębi, jaka doda przestrzeni. Analogiczny wynik można otrzymać wykorzystując fototapety w geometryczne, abstrakcyjne desenie. Analogiczny rezultat można uzyskać naklejając fototapety z dinozaurami.


klucze
Podpatrzone na: www.morguefile.com


Innym, równie fantastycznym i skutecznym sposobem jest fototapeta z krajobrazem. Śliczne pejzaże, otwarte i ogromne przestrzenie, jak na przykład panoramy miast, góry bądź egzotyczne wybrzeża kreują odczucie, iż nasza ściana staje się niczym wielkie okno szeroko otwarte na świat. Kolejnym sposobem jest wykorzystanie mocy, jaka drzemie w kolorach a także kontrastach. Sprawdzi się tutaj z pewnością fototapeta taniec.


Następne treści

Najważniejsze odmiany fototapet, ich wady, zalety i praktyczne zastosowanie przy urządzaniu wnętrz

Salon, fototapeta mapa świata
Wprowadził: Demural
Podpatrzone na: http://demural.pl
Fototapety przebojem wtargnęły do wielu domów i mieszkań, jako oryginalny, ciekawy element dekoracyjny. Ich ogromną zaletą jest bardzo duża różnorodność motywów i wzorów - tak naprawdę wyłącznym limitem będzie wyobraźnia zamawiającego. Oprócz tego fototapety są łatwe w montażu, niedrogie w wykonaniu i dają oszałamiające efekty, trudno się więc dziwić, że zdobywają tak dużą popularność.


Wszyscy prawdopodobnie znają kardynalną zasadę, iż jasne barwy optycznie zwiększają pomieszczenie, zaś ciemne zmniejszają je. A zatem, aby uzyskać rezultat ponadplanowej przestrzeni wybierajmy fototapety w wyraźnych odcieniach np. w pastelowe, delikatne wzorki.
19/03/09, 07:52:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.