Urządzanie wnętrz – pochłaniająca ale i interesująca kariera dekoratora wnętrz

Nie każdy posiada wystarczające umiejętności, by dobrze urządzić dom. Istnieją osoby, które kształcą się w takiej dziedzinie znaczną część swojego życia, a i tak czasem nie uda im się trafić w gust klienta.


Dekorowanie nie jest łatwe, szczególnie jeśli sami nie jesteśmy pewni, jaki cel chcielibyśmy uzyskać.

Szukasz podobne materiały, jednak trafiłeś w ślepą uliczkę? Jeżeli tak, to zalecamy ten portal - naprawdę warto wziąć go pod lupę.

/J]

Dekorator wnętrz posiada bardzo szerokie wykształcenie. Mimo że umiejętność łączenia kolorów i tkanin wydaje się najistotniejsza, to jest trochę inaczej. Duży nacisk w wykształceniu dekoratora kładzie się na psychologię oraz socjologię. Dekorator wnętrz powinien umieć dogadać się z jakimkolwiek zamawiającym a także dogłębnie rozpoznać jego gust, również z połowicznych odpowiedzi. Co najważniejsze, dobry dekorator powinien potrafić odgadnąć marzenia klienta oraz wymyślać dobre pytania, aby dogłębnie poznać naszą wizję. Tylko taki projektant osiągnie duży sukces w tej branży.


dekorator wnętrz
Wprowadził: Electrolux
Podpatrzone na: Electrolux


Następne treści

Lampy jako istotna część wystroju mieszkania. Czemu warto czasem zaryzykować kupując oryginalne lampy?

oświetlenie
Wprowadził: Christine Warner Hawks
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Wybór lamp do wnętrz to rzecz ogromnie ważna. Oprócz oczywistej funkcji w dostarczaniu światła, jak również wytworzenia w domu odpowiedniego klimatu, jest także jeszcze jedna rzecz, o jakiej nie można zapominać. Chodzi o funkcję dekoratorską. To też lampy bowiem, wpływają na aranżację. Jak to się dzieje oraz jak je dobierać, aby rezultat był właśnie taki jak chcemy?


Zwykle, osoby, które stają się projektantami, interesują się tym tematem już od najwcześniejszych lat. Jako dzieci często bawią się w urządzanie mieszkania, zwracają sporą uwagę na dekorację u znajomych oraz szybko uczą się zasad kierujących łączeniem barw. Interesują się dostępnymi materiałami, a ich własny pokój zwykle bywa ich eksperymentalnym projektem.


Na rynku jest dużo firm dekoratorskich, lecz jedynie nieliczne są uznane. Ciężko jest się wyróżnić w takiej branży. Należy osiągnąć naprawdę dobry poziom, by zostać dobrze ocenionym oraz wypatrzonym. Odnoszący sukcesy dekorator wnętrz powinien być odważny, wytyczać nowe rozwiązania, nie jedynie nimi podążać. Więcej ciekawych wiadomości przeczytasz na tej stronie Lookfresh. Musi też być świadomym, kiedy trzeba zwolnić albo wrócić do minionych stylów. Nie jest to łatwe i zwykle boryka się z napiętnowaniem, lecz cierpliwość z pewnością takie trudności wynagrodzi.


Jeśli śnisz o karierze projektanta wnętrz, bądź gotowy na ciężką drogę. By odnieść znaczący sukces nie wystarczy tylko kurs ani odpowiednie wykształcenie. Opanowane trzeba mieć wszelkie obowiązujące zasady i bez strachu wdrażać własne.
19/09/06, 15:04:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.