Jak pielęgnować kostkę brukową i betonowe podłoża?

Różne powierzchnie, wystawione na działanie pogody narażone są w dużym stopniu na zużycie oraz niszczenie. Jeśli chcemy aby świeżo wyremontowany chodnik lub podjazd na dłużej zachował swój wygląd musimy o niego odpowiednio zadbać. Na szczęście na rynku osiągalnych jest dużo środków i firm, które nam w tym pomogą.

kostka brukowa
Wprowadził: Steven Lilley
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Właściwe impregnaty do kostki brukowej umożliwią również odświeżyć lekko wyeksploatowaną kostkę brukową. Zależnie od surowca z którego wykonany jest podjazd można zastosować różne czynności. Jednak bez względu od tego impregnacja bruku (odnośnik) w znacznym stopniu pozwoli uchronić bruk przed zepsuciem albo zanieczyszczeniem. Zanim jednakże rozpoczniemy impregnowanie bruku musimy zrobić kilka prac.

Przede wszystkim trzeba wyczyścić kostkę z roślin.

Musisz mieć istotne informacje na naświetlony tutaj temat? Nie ma nic prostszego - musisz wejść w podany link i tam wyszukasz ogrom dodatkowych postów.

W tym celu używamy konkretnego środka i po pewnym czasie oczyszczamy chodnik. Potem trzeba wymyć chodnik. Skrupulatnie szorujemy zewnętrzne brudy a następnie z pomocą odpowiedniego preparatu usuwamy najsilniejsze zabrudzenia. Elementy te są niezbędne ponieważ na etapie impregnowania bruku zachowamy wygląd kostki. Dobrze jest więc zadbać, by wyglądała ona jak najlepiej.    Krok ostatni, czyli impregnacja bruku. Impregnacja może być zastosowana w dwojaki sposób. Impregnowanie bruku może odbywać się już podczas produkcji kostki, wówczas od samego początku posiada ona lepsze własności oraz jest bardziej odporna. Można też zadziałać doraźnie, jeśli istnieje konieczność odnowy bruku oraz poprawy jego wyglądu. Co zyskamy dzięki użyciu impregnatu? Zwiększymy właściwości estetyczne i poprawimy żywotność koloru kostki. Zwiększy się jej wytrzymałość na ścieranie, na powstawanie zabrudzeń i rozrost mchu i grzybów. Do tego zmniejszy się wchłanianie wody w głąb kostki, krople wody nie wnikną do wnętrza tylko pozostaną na powierzchni.   Możemy wykorzystać różnorodne impregnaty w zależności od tego czy jest to kostka granitowa, bruk betonowy oraz na jakie uszkodzenia miała by być narażona. Dodatkowo impregnować możemy także bruki drewniane. Te z oczywistych względów są bardziej podatne na zniszczenie jednakże profesjonalne środki oraz zastosowanie odpowiedniego podłoża pozwala znacznie wydłużyć jego żywotność.


Następne treści

Którego rodzaju wykończenie nawierzchni wokół domu wybrać?

Polbruk Napoli
Wprowadził: Polbruk S.A.
Podpatrzone na: Polbruk S.A.
Każdemu z nas zależy na tym, aby sąsiedztwo naszego domu było niezmiernie doskonale zaaranżowane. W praktyce tymczasem jest to zagadnienie, które nie tak łatwo doprowadzić do końca. Na finalny rezultat ma bowiem wpływ niesłychanie wiele szczegółów, w następstwie tego też w wielu przypadkach możemy narazić się na mnogie kłopoty. Jednym z takim detalów, który ma względnie spore znaczenie dla całego naszego domostwa ma wykorzystana nawierzchnia wokół domu.
19/11/05, 07:09:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.