Różne funkcje pokoju dziennego

Współczesny styl życia sprawia, że salon częstokroć jest pomieszczeniem uniwersalnym. Najczęściej stanowi otwartą powierzchnię połączoną z pomieszczeniem o drugiej funkcji: z jadalnią, hallem, czasem trzeba wydzielić powierzchnię na domowe biuro.


Jakiego rodzaju strefy mogą się znaleźć w pokoju dziennym, jak dużo powierzchni warto na nie przeznaczyć i w jakim sposobem je odseparować? Strefa wypoczynku.
alarm przeciwpożarowy
Wprowadził: Ben Schumin
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Jest to najistotniejsza strefa salonu. Jej minimalna wielkość to tyle, ile zajmie dwuosobowa kanapa a także mały stolik pomocniczy. Jednakże rzadko komu starczy wariant minimum. W tej części staje jedna ewentualnie dwie sofy, komfortowe fotele a także duży stolik kawowy czy też ławostół. Strefę odpoczynku możesz łatwo odseparować stawiając meble wypoczynkowe – sofę fotele na dywaniku. Jesteś na dywanie – jesteś w strefie wypoczynku.


W jaki sposób urządzić nieduży salon (zobacz modne lampy do salonu) z jadalnią? Strategii na to jest przynajmniej parę. I choć całość zależy właściwie od układu naszego mieszkania, to są uniwersalne reguły zagospodarowania tego rodzaju powierzchni. Najistotniejszą z nich jest dobór stosownego modelu stołu. W małych wnętrzach znakomicie sprawdzą się rozkładane stoły. Zajmą one niewiele miejsca, zaś po rozłożeniu zmieszczą całkiem dużą liczbę osób. Ważne jest także samo usytuowanie stolika.
W zintegrowanej zonie dziennej najlepiej ustawić jest go przy ścianie lub wyspie kuchennej – w taki sposób, aby przynajmniej jedna z jego krawędzi stykała się z płaszczyzną pionową. Pozwoli to oszczędzić całkiem sporo miejsca, gwarantując przy tym luźny dostęp. Świetnie w owej roli sprawdzą się stoły o tradycyjnej formie z kwadratowym czy prostokątnym blatem.
19/10/05, 07:29:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.