Jak bezpiecznie nabyć nowiutkie mieszkanko?

Zakup mieszkania to nadzwyczaj poważne przedsięwzięcie. Na co kierować uwagę selekcjonując posiadłość na rynku pierwotnym?


Przed realizacją ostatecznego wyboru mieszkania, dobrze jest zaznajomić się z planem zagospodarowania przestrzennego sąsiedztw posiadłości.
płyty gazowe
Wprowadził: Franke Polska


Może się okazać, że widok z okna - zweryfikuj u źródła - na śliczny park za kilka lat zasnują apartamentowce czy że apartamentowiec znajdować się będzie zaraz przy Autostradzie. Warto więc skontrolować jakiego rodzaju inwestycje są zamyślane w kolejnych latach w bliskiej okolicy. Niezwykle ważnym jest też sprawdzenie wiarygodności dewelopera. Dobrze jest prześLEDzić inwestycje, które do tego czasu zrealizował, a również opinie na jego temat (przykładowo w sieci). W szczególności na początkowym etapie inwestycji dobrze też sprawdzić, czy deweloper ma prawomocne pozwolenie na budowę. Jeżeli nabywca planuje posiłkować się pożyczką hipoteczną, takowych informacji będzie notabene żądał bank. Jeśli interesują cię nowe mieszkania Krzyki, tam poszukaj dewelopera.


Zaznajom się z procedurą kredytowania. W razie kwater pozyskiwanych od dewelopera, jeszcze w czasie trwania robót budowlanych, pożyczka wypłacana będzie w partiach, po skończeniu następnych faz robót budowlanych.

Tak samo zajmujące materiały są opublikowane w analogicznym serwisie. Jeśli chcesz je poznać - zobacz pod linkiem (https://www.itb.pl/), który jest tu!

Przed wypłatą kolejnej części kwoty kredytu bank może chcieć skontrolować inwestycję, aby ocenić zaawansowanie prac. Niekiedy takie wizyty są płatne – jest to koszt od parędziesięciu do kilkuset złotych. Przed podpisywaniem ostatecznej umowy parafuje się umowę przedwstępną. Strony jej obligują się do zawarcia w przyszłości ostatecznej umowy. Winna ona zawierać dokładny opis apartamentu a także budynku, a w wypadku trwającej nadal budowy zobowiązanie do jej terminowej realizacji. Jeżeli już następuje upragniona chwila odebrania kluczyków do mieszkania Wrocław centrum (sprawdź informacje), warto trzymać emocje na wodzy. Jest to ważny moment, w którym trzeba sprawdzić, czy deweloper adekwatnie wywiązał się z umowy.
Należałoby pomierzyć pomieszczenia, by upewnić się, iż ich nawierzchnia się zgadza a także sprawdzić stolarkę okienną, instalacje etc. W jaki sposób znaleźć nowe mieszkania na sprzedaż Wrocław? O tym w kolejnym artykule.
19/03/19, 07:27:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.