Zasilacz LED i świetlówki ledowe gu10

Żarówki LED to jedne z najbardziej energooszczędnych źródeł światła. Największą ich wartością jest długoletnia żywotność. Żarówki ledowe to duże zróżnicowanie wyboru jeśli idzie o gatunek trzonka, barwę oświetlenia, kąt świecenia, również moc świetlną. Dorównują tradycyjnym żarówkom żarnikowym pod względem strumienia świetlnego jak i również temperatury barwowej. Dzięki zastosowaniu żarówek ledowych jesteśmy w stanie zredukować pobór mocy do 85-90% w stosunku do standardowych żarówek. W zalewie produktów przeróżnego rodzaju światła LED warto przed dokonaniem zakupu zastanowić się jakie źródło oświetlenia LED okaże się najbardziej odpowiednie do oświetlenia naszego budynku.


Żarówki LED GU10 to żarówki przeważnie wykorzystywane w oprawach oświetleniowych punktowych, również stropach podwieszanych. Oznaczenie GU10 określa rozstaw nóżek trzonka. Stosowane są zazwyczaj w gospodarstwach domowych, biurach, budynkach użyteczności publicznej. Wzorzec GU10 dobrany jest do pracy na napięciu 230V AC. Żarówki led gu10 - sprawdź więcej o firmie Softled - nadające się do współpracy z ściemniaczami są kosztowniejsze od takich samych gatunków do pracy podstawowej, ponieważ ich system elektroniczny jest w wyższym stopniu powiększony i złożony.
żarówka led
Wprowadził: US CPSC
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Równie atrakcyjne jak żarówki, są taśmy LED. Są sprężyste, posiadają bardzo małe gabaryty, nie przekazują ciepła, nie przepalają się, są wodoszczelne, mają przeróżne odcienie światła. Taśma LED nie jest zasilana wprost z sieci. Należy zastosować zasilacz led, w zależności od gatunku wykorzystanych diod, również długości taśmy. Zasilacz może mieć większą moc aniżeli taśma, a nawet powinien. Jednak im większy zasilacz, tym obszerniejsze ma rozmiary.

Diody elektroluminescencyjne są wyjątkowo trwałe, mogą dawać światło nawet przez 40 tys. godzin. W porównaniu z różnymi energooszczędnymi źródłami oświetlenia są również znacznie bardziej wytrzymałe na częste włączania i wyłączania, oraz wahania napięcia. Nie wysyłają promieniowania UV, także podczerwonego - oszczędzaj na oświetleniu .

Czy prezentowany materiał Cię zaciekawił? W takim wypadku zobacz inny polecany serwis farby na kafelki, który także ma absorbujące materiały.

Ewentualność zestawiania rozmaitych kolorów światła, razem z energiczną odmianą barw oświetlenia, bezproblemowe wbudowywanie w umeblowanie i inne detale budowlane to dodatkowe plusy technologii LED.
20/03/23, 07:32:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.