Wszystko to, co wypada wiedzieć o ogrzewaniu podłogowym

Stawiając na instalację podłogowego ogrzewania powinniśmy poznać odpowiedzi na nieco wątpliwości. Podłoga drewniana czy też wyłożona kafelkami? Jeżeli drewniana, to jakie drewno wyselekcjonować? Czy to wyjście właściwe dla uczuleniowców?




Decyzję o instalacji podłogowego ogrzewania warto podjąć już na etapie projektowania domku. Z kilku powodów: po pierwsze, na całkowitej powierzchni posadzki należy wyłożyć odpowiednio grubą powłokę izolacyjną. Nieodzowne jest także wykonanie grubszej wylewki, co wpływa na wielkość poziomu podłogi - może go powiększyć nawet o parę centymetrów. Projektant powinien mieć to na uwadze przy planowaniu wielkości pomieszczeń.

Jeśli stworzony tu artykuł wciągnął Cię i chcesz więcej, to zapewne przypadnie Ci do gustu link do witryny montaż rekuperacji, gdzie jest sporo postów.

Warto też mieć na uwadze, że projektanta należy zawiadamiać o zmianach mogących wywrzeć wpływ na poziom izolacji domku. Mowa tu o ponadplanowych otworach na stolarkę drzwiową jak też okienną bądź balkonach. To istotne, jako że powinno się należycie dobrać moc przyrządów grzewczych. Podejmując decyzję o tym, kto wykonywał będzie naszą instalację, wybierzmy fachowych, certyfikowanych instalatorów i dostawców proponujących kompleksowe, przetestowane rozwiązania. Dzięki temu posiadamy pewność, że instalacja będzie dobrze nam służyła przez długie lata.


Olej kokosowy
Wprowadził: Phu Thlnh Co
Podpatrzone na: https://www.flickr.com


Jeśli chodzi o sprawy kosztów, to na pierwszym etapie faktycznie będą one troszeczkę większe niż w przypadku tradycyjnego ogrzewania. Jeśli jednak bierzemy pod uwagę powszednie użytkowanie, koszty instalacji podłogowego ogrzewania zwróci się. Podłogowe ogrzewanie daje taki sam komfort przy temperaturze 2 stopnie mniejszej, aniżeli ogrzewanie konwencjonalne. Co za tym idzie, wyczuwalna w pomieszczeniu temperatura będzie większa, aniżeli jej faktyczna wartość.




Oszczędności w domowym budżecie mogą dzięki temu wynosić blisko 20%! Kto winien szczególnie rozważyć ogrzewanie podłogowe Wrocław? Przede wszystkim alergicy a także osoby pragnące zaoszczędzić na opalaniu.
20/06/24, 07:42:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.