Do jakich wnętrz pasują szklane schody?

Jeśli jesteśmy wielbicielami nowoczesnego stylu architektonicznego to schody ze szkła będą świetnym dopełnieniem naszego mieszkania. Coraz większa liczba osób decyduje się na zamontowanie ich w swoich domach, mieszkaniach oraz w stylowo zaprojektowanych pomieszczeniach biurowych i usługowych.
Schody szklane to przede wszystkim idealne rozwiązanie dla tych, którzy uwielbiają zwykle formy oraz surowość wnętrza. Obecnie rezygnuje się z materiałów stworzonych z tworzyw sztucznych (takich jak guma lub plastik) na rzecz surowców pochodzenia naturalnego. Dlatego też projektanci oraz architekci wnętrz z chęcią stosują w swojej pracy materiały z drewna, szkła i kamienia.https://jeger.pl/pl/lakiery-na-meble/462-lakier-satynowy.html - (zobacz www.jeger.pl/pl/lakiery-na-meble/462-lakier-satynowy.html)Dzięki temu można nadać wykonywanym z nich rzeczom nieprzemijającego charakteru.

schody
Wprowadził: Rintal Polska
Schody ze szkła posiadają wiele atutów estetycznych oraz funkcjonalnych. Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, iż taka budowa to świetne wyjście dla małych wnętrz i wszędzie tam, gdzie nie chcielibyśmy wizualnie utracić na wielkości pokoju. Należy jednak mieć na uwadze to, że schody drewniane mają masywną budowę oraz aby optymalnie wyglądały trzeba je zainstalować na adekwatnej powierzchni, której nie zatłoczą swoją okazałością.

Co więcej należy wiedzieć, że szklane schody nie są tak wątłą konstrukcją, jakby się wydawało. szkło przeznaczone do budowy schodów jest odpowiednio harde i grube. Nie ma opcji, by uszkodziło się nawet wtedy, gdy spóźnieni będziemy biec z nich w podskokach.

Następne treści

Innowacyjne plany domów jednorodzinnych- porównanie

projetk domu jednorodzinnego
Wprowadził: 準建築人手札網站 Forgemind ArchiMedia
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Coraz więcej rodzin decydujących się na zakup domu stawia na projekty małych domów, których kształty prezentują się nowocześnie i unikalnie. Projektanci ochoczo podejmują się tworzenia designerskich domów - stanowi to jednocześnie cenne doświadczenie oraz ciekawy dodatek do portfolio. W sytuacji takich planów niezwykle ważne jest spożytkowanie przestrzeni w domu w taki sposób, aby była ona jak najlepiej przystosowana.


Do umocowania schodów używa się zawiasy do szkła (tzn. przeznaczone do mocowania szkła), których powinnością jest pewne utrzymywanie szklanej konstrukcji. Są to podobnego rodzaju zawiasy do takich, jakie stosuje się do podtrzymywania szklanych drzwi albo szklanych półek. Niekiedy są one wyposażone w dodatkowe wzmocnienia, które biegną pod spodem szklanych stopni.

Do wyboru mamy zwykłe przeźroczyste szkło oraz szkło z różnego rodzaju udziwnieniami np. o mlecznej barwie, z wzorami lub dające złudzenie symetrycznych pęknięć. Niezwykle gustownie prezentują się także szklane schody oświetlone za pomocą specjalistycznych lampek. Światło świetnie rozchodzi się po szkle gwarantując niesamowity efekt. Szklana klatka schodowa to wobec tego doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą, by ich pomieszczenie wywierało na wszystkich oszałamiające wrażenie.
20/10/12, 11:23:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.