Wybierz oświetlenie swojego ogrodu.

Wszyscy fani powieści Frances Hodgson Burnett mieli zapewne nie raz i nie dwa w ręku jedną z jej najsławniejszych książek pt. Tajemniczy Ogród. Moment, w którym Mary odkrywa przejście do zamkniętego ogrodu i przywraca mu życie jest chyba jednym z najbardziej wzruszających. Opis kwitnącej przyrody, dzięki której ogród znów staje się miejscem, w którym można spędzać czas. Oprócz sezonowych porządków w ogrodzie ważne jest również jego zagospodarowanie. Aby przemienić swój tajemniczy ogród na ogród z bajki, powinniśmy wybrać do niego pasujące oświetlenie ogrodu.
ogród
Wprowadził: www.elswar.pl
Podpatrzone na: www.elswar.pl
Lampa ogrodowa umie stworzyć należyty klimat, przede wszystkim w letnie wieczory, kiedy wolniej robi się ciemno. Oświetlenie ogrodów to już norma przy każdym domu. Wykańczając budynek czy projektując ogród (zobacz ogrodzenia Szczecin) nie powinno się zapomnieć o znalezieniu miejsca na lampy. Rodzajów lamp jest wiele, że bez problemu większość dopasuje je do swojego ogrodu. Począwszy od klasycznych lamp przez stylowe reflektory ogrodowe na udających dekoracyjne słupki skończywszy. Wszystkie one ułatwiają korzystanie z ogrodu wieczorową porą. Wiosenne spotkania na wśród zieleni będą zapewne lepiej zapamiętane przy cieple lampek ogrodowych niż gdyby miały trwać przy świetle z wnętrza domu.

Następne treści

Jak zrobić ażeby nasz dom był niezwykły i elegancki? Jak sprawić, ażeby był niepowtarzalny?

w kuchni
Wprowadził: Sarah Roth
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
To wiecznie jest problem, gdy nie jesteśmy w posiadaniu takiego domu, o jakim od dawna marzyliśmy. Uważam, że sporo ludzi ma taki kłopot, ponieważ niewykonalnym jest, by wszystko było doskonałe. Dom i wnętrze to w końcu zagadnienia, które odnoszą się do każdego z nas. W tym tekście wskazane jest podjąć temat, z którym zapewne spotyka się sporo osób – niewielki i mroczny salon. Jeśli masz takie problemy to powinieneś zastosować specjalne rozwiązania, które zmienią ten stan rzeczy.


Projekt domu Lara rekomendowany przez pracownię projektową MTM STYL
Nowością są lampy ogrodowe led. Ich niewątpliwą zaletą jest mniejszy pobór mocy, a w konsekwencji niższe koszty. Są dostępne w każdym sklepie i zachwycają swoim kształtem. Furorę robią lampy w kształcie kryształowych bryłek. Bez względu na porę roku, są wyśmienitą ozdobą tarasu i idealnie pasują do zielonych elementów ogrodu. Z daleka przypominają kamienne ozdoby.

Wybierając oświetlenie pamiętajmy jednak nie tylko o walorach estetycznych, ale także sprawdzajmy o standardy techniczne. Lampy ogrodowe doświadczają różnych warunków atmosferycznych i aby dobrze pełniły swoją funkcję, trzeba o nie odpowiednio dbać.
20/07/21, 07:18:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.